BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įvyko Lietuvos “žaliausių” ugdymo įstaigų apdovanojimai

Šviežių vaistažolių, įdarytų cukinijų, moliūgų sriubos, kepamų obuolių kvapai šiuo metu sklinda Lietuvos mokyklose bei globos namuose, kurie nuo pavasario dalyvauja sveikos gyvensenos akcijoje “Eko karta žalia stotelė”. Jos metu vaikai sėjo, sodino įvairiausius augalus, želdino aplinką ir dabar džiaugiasi ne tik derliaus gausa, neišdildomais atradimų įspūdžiais, bet ir prizais.

Siekdami paskatinti jaunuosius daržininkus, šiais metais akcijos organizatoriai, jaunimo iniciatyvinė grupė “Eko karta” bei UAB agrofirma “Sėklos” išrinko penkias “žaliausias” mokyklų komandas, panorusias dalyvauti specialiame aplinkos želdinimo konkurse “Žalia žalia, kur dairaisi”. Apie konkursą pasakoja viena jo organizatorių, UAB agrofirmos “Sėklos” atstovė Ramunė Monkevičienė:

“Mūsų tikslas - siekti, kad vaikai pamiltų augalus ir taptų kūrėjais, atsakingais aplinkos puoselėtojais. Jaunimas pranoko mūsų lūkesčius ir labiausiai nustebino savo užsidegimu. “Tai fantastiškiausias dalykas mano gyvenime”, “kaip pas močiutę kaime”, “išmokau daryti tai, ko nemokėjau” - tai tik kelios mokinių mintys apie tai, ką jie išgyveno. Buvo itin sunku išrinkti laimėtojus, todėl renkant prizininkus kruopščiai žiūrėjome ne tik į rezultatus, bet ir į dalyvių norą tęsti aplinkos gražinimo darbus. ”

2012-ų metų “žaliausia” ugdymo įstaiga komisija vieningai išrinko Jonavos vaikų lopšelio - darželio „Dobilas” komandą, kuri pavasario-vasaros metu apsėjo net 210 m2 žemės plotą. Antroji vieta atiteko Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos moksleiviams, pasodinusiems 600 pačių sudaigintų daigų. Trečiąją vietą iškovojo Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos komanda, į kurią įsitraukė daugiau nei 150 jaunųjų aplinkos puoselėtojų. Aplinka besirūpinančių mokyklų statusą taip pat įgijo Tauragės “Šaltinio” pagrindinė mokykla bei Gelgaudiškio specialioji mokykla.

Visiems konkurso laimėtojams UAB agrofirma “Sėklos” įteikė specialius prizus: tulpių svogūnėlius, sėklas, skirtas daiginimui bei itin vertingą knygą - Edward C. Smith “Svajonių daržas”. Jauniausieji prizininkai - Jonavos darželinukai - džiaugėsi specialiai jiems, Neries regioniniame parke, “Nuotykių akdemijos” surengta indėniška švente su Baltuoju Vilku.

Apie akciją „Eko karta žalia stotelė”:

Mokyklų teritorijų apželdinimo ir daržovių auginimo vaikų globos namuose projektas „Eko karta žalia stotelė” organizuojamas nuo 2009 m. Kasmet balandžio-gegužės, spalio-lapkričio mėnesiais aktyviai dirbama su keliasdešimt mokyklų bei vaikų globos namų visoje Lietuvoje. Šiais metais papildomai organizuotas konkursas „Žalia žalia, kur dairaisi” yra kasmetinės akcijos „Eko karta žalia stotelė” veiklos dalis.

Akcijos organizatoriai:

- ekologinio jaunimo švietimo projektas „Eko karta”, pavasarį bei rudenį buriantis savanorius žaliesiems maršrutams į vaikų globos namus bei ugdymo įstaigas, kurianti specialias sveikos gyvensenos ir ekologinio ugdymo programas jaunimui.

- UAB agrofirma „Sėklos”, aprūpinanti sėjamąja medžiaga ir sodinimo įrankiais visus akcijos dalyvius, taip pat teikianti konsultacijas visais su augalų sodinimu ir priežiūra susijusiais klausimais, įsteigusi specialius prizus konkurso „Žalia žalia, kur dairaisi” laimėtojams.

Akcijos informaciniai rėmėjai:

- ekologiškos kultūros gidas žurnalas „Ozonas”,
- jaunimo aplinkosaugos projektų svetainė www.ekokarta.lt
- svetainė www.seklos.lt,

Apie projektą „Eko karta”

Eko karta - ekologinio švietimo projektas, gimęs ir įgyvendinamas jaunimo iniciatyvinės grupės. Projekto metu vykdomos aplinkosauginės jaunimo iniciatyvos, akcijos ir renginiai, išvažiuojamieji švietimo turai, vedamos paskaitos-diskusijos jaunimui (nuo 2009 metų).

Daugiau informacijos:

Giedrė Kisielė
Ekologinės bei aplinkosauginės švietimo ir ugdymo iniciatyvos
www.ekokarta.lt
VšĮ “Kultūros idėjų institutas”, el. paštas projektai@ozonas.lt, tel. 8 620 88664

“Eko kartos” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras