BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įvyko antrasis „Žaliojo projekto Europai 2012“ seminaras

Vasario 23 d., ketvirtadienį, 17:30 val. 203 aud. ISM Ožeškienės g. 18, Kaune, įvyko nemokamas seminaras „Augalų svarba mūsų gyvenime; vegetarizmo privalumai ir trūkumai”. Seminare galėjo dalyvauti visi besidomintys sveika mityba, propaguojantys vegetarizmą ar kitą netradicinę mitybos rūšį.
Seminaro tikslas - praplėsti visuomenės žinias apie vegetarinę mitybą, atkreipti dėmesį į augalų svarbą mūsų kasdienybėje - aktualizuoti ne tik maistingąsias augalų savybes, bet taip pat ir gydomąsias. Seminarą vedė Danutė Kunčienė, Ksavera Vaištarienė ir Aiva Vaivarienė.

Danutė Kunčienė, “Žolinčių akademijos” prezidentė, auditorijai pristatė 40 vaistažolių, tokių kaip plačialapis gyslotis, didžioji dilgėlė, takažolė, paprastoji sukatžolė, kraujažolė ir t.t. Seminaro dalyviai sužinojo, kaip tam tikrą augalą galima pritaikyti, pvz., didžioji ugniažolė gydo karpas, kaštonai idealiai tinka šilkinių drabužių skalbimui, mėlynių lapų arbata naudinga cukriniu diabetu sergantiems žmonėms. Bepasakodama apie augalus, Danutė Kunčienė susirinkusiai auditorijai siūlė paragauti įvairių džiovintų uogų, sėklų, daržovių.

Antroji lektorė Ksavera Vaištarienė - chemijos mokslų daktarė, docentė, daugybės knygų apie vegetarizmą ir sveiką gyvenseną autorė bei Lietuvos vegetarų draugijos prezidentė. 80 metų sulaukusi moteris net 30 metų propaguoja vegetarinę mitybą, yra žvali ir sako kasdien po pusvalandį bėgiojanti, o gyventi žadanti dar ilgai - kol norės. Ksavera Vaištarienė supažindino su įvairiais požiūriais į vegetarinę mitybą, davė praktinių patarimų. Lektorė teigė, kad žmogus neturėtų mėsos atsisakyti staiga, tai reikia daryti palaipsniui, nes ląstelės „prisimena”, kas buvo valgyta ir kurį laiką tai primena stipriu potraukiu, šiuo atveju, mėsos produktams. Be to, prieš tampant vegetaru reikia suvokti, kad ilgainiui organizme nustoja gamintis tam tikri fermentai ir vėl pradėjus valgyti mėsą dažniausiai atsiranda sveikatos sutrikimų, organizmas patiria didžiulį stresą. Pagrindinėmis mitybos klaidomis lektorė įvardijo persivalgymą, persigėrimą ir nepakankamą maisto sukramtymą.

Trečioji lektorė Aiva Vaivarienė - kardiologė ir natūraliosios medicinos gydytoja. Homeopate dirba jau 20 metų, iš arti susiduria su netradicine mityba - ją propaguoja šeimos nariai, taip pat dalis besilankančių pacientų. Ši lektorė supažindino su netradicinės mitybos rūšimis, pabrėžė, kad labai svarbu derinti vartojamus produktus nepriklausomai nuo propaguojamos mitybos rūšies. Rodos, aptartos opiausios mitybos problemos visiems žinomos, o vis dėlto nesprendžiamos: žmonės vartoja per mažai daržovių, ypač sezoninių, kuriose daugiausia reikalingų medžiagų. Kita problema - vartojami dideli kiekiai per daug apdoroto maisto, kuris neaprūpina reikiamu energijos ir įvairių medžiagų kiekiu, reikalingu palaikyti gerą sveikatą. Taip pat Aiva Vaivarienė pateikė keletą mitų ir faktų, susijusių su vegetarine mityba.

Seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai”, vykdomas trečios didžiausios visuomeninės organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru - Europe Direct dar nė neįpusėjo - jūsų laukia kiti seminarai, ekskursijos bei „Žalioji nuotykių trasa”, kur bus laukiami visi neabejingi ekologijai ir savišvietai.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

www.zaliasis.jci.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras