BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Itin maži radioaktyviojo jodo kiekiai užfiksuoti Vilniuje

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (RSC) dar kartą patvirtina, kad nėra reikalo nerimauti dėl radioaktyviosios taršos lygių ir pavojaus sveikatai Lietuvos gyventojams dėl avarijos Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje. Pagal Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto pateiktą informaciją, Vilniaus aerozolių stotyje nustatyta nežymi radioaktyvaus jodo koncentracija ore.

Nustatyti radioaktyvaus jodo kiekiai yra milijoną kartų mažesni nei buvo detektuojami Lietuvoje ir kitose Europos šalyse po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje.

Vilniaus miesto aerozolių stotyje išmatuoti jodo kiekiai atitinka kolegų iš Islandijos išmatuotus lygius. Kaip skelbia Islandijos atsakingosios institucijos, itin maži radioaktyviųjų medžiagų kiekiai 2011 m. kovo 22 d. jau buvo užfiksuoti Reikjaviko oro taršos stebėsenos stotyje.

Dėka itin jautrios Europoje ir Lietuvoje oro taršos stebėsenos stotyse taikomos matavimo įrangos ir metodų, buvo aptikti tokie maži radioaktyvių medžiagų kiekiai, kurie nenulemia jokios papildomos gyventojų apšvitos.
RSC patikina, kad tokie maži radionuklidų kiekiai jokio neigiamo poveikio ir rizikos Lietuvos gyventojų apšvitai bei sveikatai neturi.

—-

(…) RSC patikslina, kad Vilniaus miesto aerozolių stotyje išmatuoti jodo kiekiai tesiekia 0,00005 Bq/m³ (kai po Černobylio avarijos siekė iki 120 Bq/m³) ir šie matavimai patvirtina kolegų iš Islandijos išmatuotus lygius.

Radiacinės saugos centro informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras