BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Istorinis miškas „Žalgiris 600“

Šių metų balandžio 29 d. bus tęsiamas sodinti istorinis miškas „Žalgiris 600″. Pernai, spalio pabaigoje Vilniaus rajone, Nemenčinės miškų urėdijoje pradėtas sodinti rekordinio dydžio užrašas „Žalgiris 600″, skirtas Žalgirio mūšio pergalės 600 metų sukakčiai įamžinti. Talkinant 150 mokinių iš Lietuvos bei kaimyninių šalių, iš 7 tūkstančių eglaičių pernai rudenį buvo suformuotos raidės. Šiemet raides įrėmins beržų fonas. Juos sodins apie 200 mokinių iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių mokyklų.

Šį renginį globoja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Organizatoriai - Seimo Europos klubas, LR Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, VĮ Nemenčinės miškų urėdija. Renginį remia Coca-Cola HBC Lietuva UAB, Jaunuosius miško bičiulius į renginį atveža Vilniaus, Valkininkų, Ukmergės, Ignalinos, Šalčininkų, Trakų ir kitos miškų urėdijos. Įprasminant 2011-tuosius kaip Tarptautinius miškų metus, į miško sodinimo šventę žada atvykti trylikos užsienio valstybių ambasadoriai.

Suformuoto vienuolikos simbolių užrašo ilgis siekia 551 metrą, o plotis - 60 metrų. Užrašas yra didžiausias ne tik šalyje, bet ir pasaulyje. Tai užfiksavo Lietuvoje duomenis apie rekordus renkančios agentūros „Faktum” atstovai. Džiaugtis įrašu pasaulinėje Guinnesso rekordų knygoje kol kas nėra galimybės, nes negalima knygos sudarytojam pateikti vaizdinės rekordo medžiagos. Bet tikimasi, kad situacija pasikeis medžiams ūgtelėjus ir suvešėjus. O kol kas Lietuvos rekordų knyga pasipildys nauju įrašu apie įspūdingo dydžio iš medžių suformuotas raides.

“Žalgiris 600″ bus matomas net 2 kilometrų aukštyje, todėl juo galės grožėtis besileidžiančių ir kylančių Vilniaus oro uoste lėktuvų keleiviai. Įspūdingiausiai jis turėtų atrodyti rudenį, kai auksiniu geltoniu apsipylusius beržus paryškins sodri eglių žaluma. Jos puikiai raidžių kontūrus išlaikys žiemos sniego baltume.

Generalinės miškų urėdijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras