BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išspręstas teisminis ginčas dėl vilkų sumedžiojimo limito patvirtinimo

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patenkino atskirąjį Aplinkos ministerijos skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo š. m. rugsėjo 27 d. nutarties dalį, kuria pagal gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ prašymą buvo sustabdytas aplinkos ministro birželio 5 d. įsakymas patvirtinti vilkų sumedžiojimo per 2012-2013 m. medžioklės sezoną limitą, galiojimas iki galutinio teismo procesinio sprendimo administracinėje byloje priėmimo.

Sutikdamas su ministerijos atskiruoju skundu, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas, sustabdęs minėtąjį įsakymą, neatsižvelgė į tai, kad šio įsakymo tikslas – reguliuoti vilkų populiacijos gausą ir kad jį sustabdžius susidarys situacija, kai ta gausa visai nebus reguliuojama. Tai gali sukelti neigiamą poveikį pagrindinio vilkų grobio – stirnų, tauriųjų elnių ir net briedžių – populiacijoms, taip pat naminių gyvūnų saugumui ir ekosistemos integralumui.

Nereguliuojant vilkų populiacijos gali kilti grėsmė žmonių saugumui ir sveikatai, nes vilkai platina pasiutligę, serga žmogui pavojingomis ligomis – trichinelioze, niežais.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo š. m. spalio 31 d. nutartis yra neskundžiama.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Darius2012-11-09 09:53

“Tai gali sukelti neigiamą poveikį pagrindinio vilkų grobio – stirnų, tauriųjų elnių ir net briedžių – populiacijoms, taip pat naminių gyvūnų saugumui ir ekosistemos integralumui.”

Matosi, kad teisininkai ir gamtą jie supranta kaip steriliaus pomiškio pakraštyje šalia ežero (BŪTINAI BE JOKIŲ KRŪMŲ IR NENDRIŲ AR KOKIŲ TEN ŠVENDRIŲ) kranto pastatyta trobelę. Iš teksto galima suprasti, kad nereguliuojant tų 250 vilkų poluliacijos jų tiek NEVA prisidaugins, kad suės ŠIMTUS TŪKTANČIŲ stirnų, tauriųjų elnių ir net briedžių. Čia tai pats KVAILIAUSIAS argumentas. Nors ne, toliau kvailesnis sekas, kad vilkas yra grėsmė ekosistemos integralumui? WTF? Nepykit, bet man kaip gamtos mokslų atstovui tai jau keiktis norisi, nors to praktiškai niekad nedaru ir esu ramus žmogus. Kas čia per nesamonės, jie yra girdėję, kad vilkas miško sanitaras? Vilkas negaudo stipriausių ir sveikiausių elnių, stirnų ir kitų, nes jų nepagauna taip lengvai kaip paliegėlių, tai vilkai stiprina tik ekosistemą, tai vadinama NATŪRALIA ATRANKA. Na ir žinoma pats “geriausias” argumentas tai šis “Nereguliuojant vilkų populiacijos gali kilti grėsmė žmonių saugumui ir sveikatai, nes vilkai platina pasiutligę, serga žmogui pavojingomis ligomis – trichinelioze, niežais.”

Šiaip jau vilkai žmones aplenkia per kelis kilomentrus. Žmogui pamatyti vilką naturaliomis sąlygomis yra sunkiau nei tikrą kalėdų senelį. Jei vilkas eina link žmogaus tai arba jis yra pasiutęs, o tokiomis sąlygomis visi gyvūnai elgiasi neadekvačiai jų naturaliam elgesiui, arba tai mišrūnas (šuns ir vilko hibridas), na arba jūs esat šalia vilkės jauniklių. Įdomu ar Jūs savo vaiko negintumėt nuo grobuonies?
Na o dėl trichineliozės ir niežų tai nėra ką ir komentuoti. Jei nesiglaustysim su vilkais tai ir nebus niežų :) Žodžiu, siūlau 8 klasės gamtos vadovėlį pasiimti ir paskaityti kas yra gamta ir kas yra ekosistema, kaip ji apibrėžiama, kas joje turi būti, kad ji gebėtų funkcionuoti.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras