BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išrinkime originaliausią sniego žvėrį

“Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą. Ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokės.” Tipiškas įprasto gamtos ciklo pasikartojimas, tačiau kažkodėl visada ypatingas. Žemė išsibudino keltis. Na, bent jau pramerkė vieną akį, pro kurią iškart prasiskverbė pluoštas širdį kutenančių spindulių ir atmintyje įstrigusios K. Donelaičio poemos „Metai” eilutės, tartum atgijusios karuselės muzika, ėmė nuolat suktis galvoje.

Iš tiesų, žlugo „šalčių pramonė”, putodamas sniegas visur į nieką pavirto, o drungni orai gaivindami glosto laukus ir šaukia žoleles iš numirusiųjų. Ir ne tik žoleles šaukia. Virš mėlstančių šilų pradeda lenktyniauti paukščiai, o pamiškėse būriuojasi žiemos vargus įveikę žvėrys. Tuo tarpu mūsų sniego žvėrys jau pametė savo skrandas. Liko tik balti akyse tirpstantys pėdsakai ir, žinoma, nuotraukos, kurios neleis pamiršti žiemos triūso - smagių nuotykių sniege. O prisiminti yra ką.

Kviečiame visus dar kartą trumpam įsileisti žiemą ir susipažinti su konkurso „Sniego žvėrys” dalyvių kūriniais. Sniego žvėris lipdė per 60 dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių - Kauno, Panevėžio, Kretingos, Alytaus miestų bei Kaišiadorių, Kauno, Panevėžio, Kėdainių bei Vilkaviškio rajonų. Elektroniniu paštu atskriejo 70 nuotraukų, kuriose užfiksuota per 40 sniego padarų: baltosios meškos, dygliuoti ežiukai, vėžliai, didingi miškų raguočiai, voveraitės, katinėliai, šunelis, egzotiška žirafa, tingios pandos, šviečiantys jonvabaliai, ereliai bei kurapka ir, žinoma, didelis būrys šių metų simbolių - ilgaausių kiškių. Entuziastingi dalyviai kūrė ir individualiai, ir šeimomis, ir net klasėmis, o sniego žvėrys po langais dygo ir po vieną, ir po du, o kai kurie lipdytojai, sumanę susidoroti su milžiniškomis sniego pusnimis, pasistengė sukurti net sniego gyvūnų draustinį ar baltą pasaką primenantį siužetą. Ne mažiau įspūdingesnės už sniego skulptūras yra dalyvių pateiktos istorijos, perteikiančios lipdybos proceso nuotaiką ir suteikiančios kūriniams dar didesnės prasmės ir gyvybingumo.

Smagu, kad sulaukėm įvairesnių rūšių gyvūnų skulptūrų, dar smagiau, kad dalyviai nuoširdžiai dalijosi net tik sėkminga lipdymo patirtimi, bet ir nelabai paklusnių sniego „augintinių” kūrimo įspūdžiais, į nesėkmingus bandymus žvelgdami itin kūrybiškai ir be nusivylimo. Tai reiškia, kad siekdami vieno tikslo, pasiekėme du - turėjom ir žaismingą procesą, ir rezultatą. Iš tiesų, net žiemos šalčiams nepavyko užšaldyti kūrybiškumo ugnelės, kuri mus šildė iki pat kovo. Štai todėl pavasario laukimas neprailgo - pasitinkame jį su šypsena ir dėkojame visiems, padėjusiems kurti žiemos pasaką po langais.

Tuo tarpu, minėdami Žemės mėnesį ir stebėdami kaip tirpsta sniego žvėrys, pavirsdami į pilkus sniego šešėlius, susimąstykime, kaip viskas laikina ir pažeidžiama - šiandien saulės pakutentas galutinai sunyko mūsų lipdytas zuikis (liko tik kankorėžinės „akytės”), o juk išnykimas realiai gali grėsti daugybei tikrų gyvūnų rūšių, ir daugeliu atvejų tai vyksta dėl neigiamos žmogaus veiklos. Tik, deja, jų neatkursime ir nenulipdysime iš naujo. Todėl saugokime tai, ką atradome atėję į šį pasaulį - kad ateinantys irgi pamatytų, kokia nuostabi yra mūsų žalioji, knibždanti, plasnojanti, kaukšinti, ūbaujanti, sėlinanti, laipiojanti, nardanti ir kasmet viltingai atgimstanti planeta.

Tiesa, liko padaryti paskutinį darbą - išrinkti originaliausių skulptūrų autorius. Šią užduotį paliekame Jums - balsuokite už labiausiai patikusį sniego žvėrį. Daugiausia simpatijų surinkę dalyviai bus pakviesti apsilankyti Kauno marių regioniniame parke. Jiems bus suorganizuota speciali išvyka, kurios metu bus galima susipažinti su parko gamtinėmis bei kultūrinėmis vertybėmis iš vandens: Paukščių salomis, stačiomis atodangomis, marių „nubučiuotais” piliakalniais… Galbūt kažkam pasiseks pamatyti ir gyvą Jūsų lipdytą žvėrį - iš žolių kyšančias ilgas ausis ar atsargiai besidairančią stirną.

Visų dalyvių nuotraukas pamatyti, smagias kūrybinio proceso istorijas paskaityti ir už originaliausius kūrinius balsuoti galite Kauno marių regioninio parko direkcijos „Facebook” profilyje, iki kovo 27 d. Nugalėtojus paskelbsime Kauno marių regioninio parko direkcijos internetinėje svetainėje www.kaunomarios.lt bei informuosime asmeniškai.

Kauno marių regioninio parko direkcijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras