BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išleistas naujas žurnalo “Green’as” numeris


Pasirodė seniai lauktas naujas žurnalo “Green‘as” numeris. Tai jau ketvirtasis žurnalo numeris. Tema „Valgytojo dilema”. O štai ką galite išvysti šiame numeryje:

Gryno maisto paieškos. Medžioklės sezonas prasideda“. Keletą pastarųjų metų maisto paieškos ėmė priminti medžioklę - tie, kurie domisi ką valgo, yra visiškame pasimetime. Ką valgyti, ko nevalgyti, kur gauti, kuo pasitikėti, į ką gal būt nusispjauti - tai klausimai vis dažniau kamuojantys eilinį valgytoją. Tad pasiryžę jam padėti, į gryno maisto medžioklę Lietuvoje leidomės ir mes? Todėl siūlome Jums išsamų straipsnį apie tai kur, kaip ir kodėl šiandien verta pirkti maistą.

Kita šiuo metu Lietuvoje opi problema - vaikų maitinimas. Lietuvos mokyklose populiariausias maistas - sausainiai ar bandelės su arbata. Italijos, Prancūzijos, D. Britanijos ir JAV mokyklose moksleivių mitybos problema jau sprendžiama iš esmės. Kaip tai daroma - kviečiame skaityti straipsnyje „Bandelė, kotletas ar …? Arba kodėl mūsų vaikai neverti skanaus ir sveiko maisto?

Kas antras lietuvis neigiamai vertina genetiškai modifikuotus organizmus. Ir nors apie juos daug kalbama, tyrimai rodo, kad tautiečiams vis dar trūksta informacijos apie GMO. Tad straipsnyje „Plačiai užmerktos akys: GMO blizgesys ir skurdas” siūlome Jums sužinoti dėl ko pykstasi pasaulio piliečiai, apie ką perspėja aplinkos apsaugos specialistai, kodėl GMO skverbiasi į Europą ir kuo visa tai gresia mums?

Lietuvos žaliųjų judėjimo narys, laikraščio „Žalioji Lietuva” redaktorius - Andrius Gaidamavičius praėjusius metus vadina žlugusių iniciatyvų metais. Pasak gamtosaugininko, dar niekada priešprieša tarp valdininkų ir bendruomenių nebuvo tokia didelė. Tad pabandėm išsiaiškinti ką jis turi omeny ir ką omeny turime turėti mes, norėdami gyventi švarioje bei sveikoje šalyje. Straipsnis - interviu su Andriumi Gaidamavičium: Lietuvoje ne viena aplinkos apsaugos problema.

Rubrikoje „Grynas maistas” Andrius Gaidamavičius suformulavo ir aprašė trylika maisto pasirinkimo principų, kuriuos reikėtų prisiminti, susiruošus eiti pirkti maisto. Jie padės Jums suvokti ko geriau nevalgyti, tam, kad suprastumėte, KĄ VALGYTI?

Rubrikoje „Grynuolis” šį kartą kalbiname Guodą Azguridienę, kuri teigia, jog : „Labiausiai ekologiška žmogaus veikla - nuosavas verslas“. Ekonomikos ekspertė, buvusi Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitikė, Guoda Azguridienė šiuo metu gyvena pagal savo ritmą - iš ryto ji jogė, dieną - ekologiškų prekių parduotuvių tinklo savininkė, vakarais - lektorė, kalbanti apie sveiką mitybą. Taip pat ji dar yra mama, žmona, dėstytoja… Tad nusprendėme išsiaiškinti, kaip ji visa tai suderina, ir tuo pačiu pakalbėti apie ekologiją, ekonomiką ir, žinoma, mitybą.

Naujoje rubrikoje „Grynas būstas” aiškinamės „Kur gyvena „žali” žmonės?” Pastaruoju metu vis dažniau imama kalbėti apie būsto kūrimo principų permastymą, ieškoti naujo - draugiško planetai, aplinkai bei pačiam žmogui statybos būdo bei namo koncepcijos. Tad pabandėme išsiaiškinti, kas gi yra tas ekologiškas būstas. Ir tai - tik pradžia…

Stebima nauja tendencija - miestiečiai palieka miestus. Žmonės išsikelia gyventi ne į prašmatnius namus, esančius vos už kelių kilometrų nuo miesto, o į paprasčiausius sodo namelius ar kaimietiškus medinukus už šimto ar dar daugiau kilometrų nuo didmiesčio. Taip bėgama nuo didelių mokesčių? Gal tai nauja mada? Ar pagaliau išryškėjo akivaizdi tiesa - miestas alina savo gyventojus? Pokalbius su tais, kurie pabėgo atgal į kaimą ir tais, kurie grįžo siūlome skaityti rubrikoje „Grynas gyvenimas” straipsnyje „Atgal į kaimą“.

Tuo tarpu šiame numeryje pradedame pažintį su naująja rubrikos „Grynas gyvenimas” šeima - vilniečiais Dariumi ir Eglė Kauneckais, bei trimis jų vaikais. Tad kalbiname juos apie vaikus, keliones, Indiją, Ajurvedą ir, žinoma, tai, kas kiekvieną mielą dieną garuoja ant šios šeimos stalo.

Šiame numeryje taip pat pradedame naują rubriką - „Užsiaugink pats”, kurią rengiantys el.svetainės www.gerazemdirbyste.lt kūrėjai klausia: „Ar įmanoma žemdirbystė XXI amžiuje?” Tiksliau, ar įmanoma žemdirbystė šiuolaikinio miestiečio gyvenime? Rubrikos autoriai, gamtinės žemdirbystės Lietuvoje pirmeiviai, teigia jog - taip. Maža to, jie dar prižada, kad nereikės ravėti, kad ūkininkauti bus galima ir balkone ir kad derliaus užteks net kaimynams. Įdomu? Tad susipažinkite..

Rubrikoje „Grynas pasaulis” bandome išsiaiškinti „Ar iš tiesų Kinija „žaliuoja”?”.

Valgomos lėkštės, stiklinės iš ledo, galingos elektra varomos mašinos, pastatai iš perdirbtų CD dėklų, didžiausia pasaulyje saulės plokštėmis padengta siena, restoranas, perdirbantis maisto atliekas į elektrą ir virš tūkstančio „ekomobilių” - visa tai ne iš kokio fantastinio filmo, o realybė. Šanchajuje vykstančioje parodoje EXPO 2010 žaliosios idėjos įgijo pavidalus.

Kaip visada idėjos, įvykiai, atradimai… žaliau - rubrikoje „Ant žaliosios bangos”, o geriausios aplinkos apsaugos bei socialinės reklamos - rubrikoje Atsakinga reklama arba „Nežudyk reklamos!”

Rubrikoje „Gryna sveikata” - gydymas be pašalinio poveikio. Tęsiame pažintį su alternatyviomis medicinomis. Šį kartą supažindiname su homeopatija, ajurvedos bei antroposofine medicina.

Na, o rubrikoje „Grynas smegenų plovimas arba kas slepiasi už etiketės?” šį kartą mūsų taikinyje - kvepalai.

Kaip visada, pabaigai, siūlome nuolatines rubrikas „Receptai” bei „Grynam laisvalaikiui”, tik šį kartą dar kviečiame išspręst kryžiažodį, ir laimėti prizą!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Renata2010-10-06 14:02

jau perskaiciau puse zurnalo, versdama vis nauja puslapi jaucuosi “pilnesne”, kadangi studijuoju aplinkos inzinerija, tai visos temos man aktualios….sekmes Greeno kolektyvui, lauksiu nauju numeriu;-)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras