BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išleistas Lietuvos paukščių sąrašas

Lietuvos ornitologų draugija išleido Lietuvos ornitofaunistinės komisijos (LOFK) pirmininko Vytauto Jusio parengtą Lietuvos paukščių sąrašą. Jis apima 363 šalies faunai priskirtas rūšis, o taip pat 12 rūšių, kurios priskirtos svetimžemių, laikomų nelaisvėje, tačiau kartais iš jos ištrūkstančių ar tikslingai paleidžiamų Europoje paukščių kategorijai (D, E).

Išleistame sąraše nurodoma kiekvieno šalyje stebėto paukščio kategorija, statusas, terminai kuomet informaciją apie konkrečios rūšies stebėjimą renka LOFK, o taip pat nurodoma, kurių sparnuočių aptikimo faktus turi patvirtinti mūsų ornitofaunistinė komisija. Tokio pobūdžio leidinys išleistas pirmą kartą, nes anksčiau pilnas paukščių sąrašas buvo skelbiamas tik LOD svetainėje. Be to, leidinys parengtas trim kalbomis: lietuvių, anglų ir vokiečių, todėl naudingas ne tik šalies, bet ir užsienio stebėtojams.

Ateityje LOD ir LOFK planuoja tokius sąrašus leisti reguliariai: ne rečiau nei kartą per du metus, nes aptinkamos naujos rūšys, keičiasi kai kurių paukščių statusas be jų stebėjimų registravimo tvarka.
Leidinį išplatinsim LOD narių tarpe. Taip pat jį gaus visų draugijos renginių, skirtų paukščių stebėjimui, dalyviai.

Ne LOD nariai, norintys įsigyti išleistą paukščių sąrašą, turi kreiptis į Vytautą Jusį: el.paštas: ventragis@birdpix.lt; tel.: 8 638 90619.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras