BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iš rinkos išimami silikoniniai kepimo įrankiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie nesaugius silikoninius kepimo įrankius, importuotus iš Kinijos (gamintojas „Well task industrial CO”, 5/F Block, Saitu Industrial Park, Bulan Road, Buji Town, 518 112 Shenzhen, Kinija). Slovėnijos kontroliuojanti institucija ištyrė šiuos gaminius laboratorijoje ir nustatė, kad silikoninių kepimo įrankių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai dėl padidintos lakiųjų organinių junginių migracijos.

Minėtus „Delimano” silikoninius kepimo įrankius į Europą importavo šveicarų firma „Top Shop International” (Via Ferucio Pelli 13, Lugano, Šveicarija). Lietuvoje minėtus įrankius išplatino UAB „Studio Moderna” (Slucko g. 3, Vilnius). Galimai nesaugūs įrankiai išplatinti ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Ukrainoje, Slovėnijoje, Rumunijoje, Juodkalnijoje.

Visa informacija apie įvykį perduota medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu, kontrolę vykdančiai Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos. Šios įstaigos specialistai nedelsiant pradėjo atvejo tyrimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytus silikoninius kepimo įrankius (brūkšninis kodas Nr. 7640148316996, ID 100015815), grąžinti juos prekybininkams įsigijimo vietose.

Nuo šių metų pradžios Europos Komisija RASFF sistema paskelbė jau 37 pranešimus dėl įvairių nesaugių su maistu besiliečiančių gaminių, importuotų iš Kinijos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras