BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iš eglučių - 50 kietmetrių biokuro


Pasibaigus akcijai „Kalėdinė eglutė - namų šilumai” skaičiuojama, kad visoje Lietuvoje į specialius konteinerius gyventojai sunešė virš 500 kubinių metrų nebereikalingų medelių, iš kurių planuojama pagaminti apie 50 kietmetrių biokuro.

Iš tokio kiekio biokuro - susmulkintų ir į granules bei drožles paverstų eglučių - bus gauta 90 MW šilumos energijos. Tiek energijos užtektų 600 kvadratinių metrų plotą šildyti metus.

Daugiausiai eglučių į konteinerius sunešė sostinės gyventojai - beveik 350 kubinių metrų. Palyginti su praėjusiais metais, eglučių visoje Lietuvoje surinkta kiek daugiau (pernai surinkta 500 kubinių metrų).

„Iš 11 Lietuvos miestų, kuriuose rinkome eglutes, aktyviausi buvo vilniečiai - tikriausiai dėl to, kad Vilniuje yra mažiausiai galimybių sukūrenti eglutes savame pečiuje ar židinyje”, - sako „Ecoservice” vadovas Saulius Budrevičius. „Akcijos rezultatai parodė, kad yra dalis žmonių, kurie nuolat elgiasi sąmoningai ir šiukšles, įskaitant ir eglutes, tvarko atsakingai. Kitą dalį visuomenės dar reikia šviesti. Šia akciją vykdysime ir kitąmet - tol kol prie konteinerių neliks nė vienos numestos eglutės”.

Tiems, kas nespėjo pasinaudoti specialiais eglutėms skirtais konteineriais, patariama ne mesti eglučių prie komunalinių atliekų konteinerių, o jas sukapoti, sulaužyti ar sukarpyti, sudėti į maišą ir tvarkingai išmesti į konteinerį.

Akcijos organizatorė ekologijos bendrovė “Ecoservice” dėkoja akciją palaikiusiems - Aplinkos ministerijai, Švietimo ir mokslo ministerijai bei portalui www.delfi.lt. Taip pat Vilniaus ir kitų miestų, kuriuose akcija vyko, gyventojams ir savivaldybėms, prekybos centrams, kurių teritorijoje stovėjo eglutėms skirti konteineriai. Planuojama šią akciją vykdyti ir kitąmet.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Diman2011-01-25 07:33

Civilizuojamės po biškį.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras