BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įregistruotos įstatymo pataisos, sudarančios sąlygas individualiai šilumos apskaitai ir atsijungimui nuo centralizuoto šildymo sistemos

Šiandien Seime įregistruotos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kuriomis siūloma užtikrinti deramą buitinių šilumos vartotojų teisių apsaugą atsijungiant nuo centralizuoto šildymo sistemos ir įsirengiant individualią suvartotos šilumos energijos apskaitą.

Nuotr. iš www.smartenergyltd.co.nz

„Kasmet prasidėjus šildymo sezonui, gyventojams didžiausią galvos skausmą kelia šildymo sąskaitos. Todėl manau, kad gyventojams įstatyme turi būti užtikrinta teisė atsijungti nuo centralizuotos šildymo sistemos pasirenkant kitą, jiems ekonomiškai naudingesnę alternatyvą. Tokia galimybė didintų konkurencines sąlygas rinkoje ir priverstų šilumą teikiančias įmones mažinti įkainius. Nenormalu, kad Lietuvoje šildymo dujomis kainos yra tokios aukštos, kad šildytis elektra yra pigiau. Kita vertus, įtvirtinus individualią šilumos apskaitą butuose, sistema taptų ne tik skaidresnė, bet ir efektyvesnė bei pigesnė. Priėmus tokį įstatymą, nebeliktų prielaidų „šildyti orą”, o šilumos tiekėjams teikti išpūstas sąskaitas gyventojams”, - tvirtina vienas iš projekto iniciatorių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Paulius Saudargas.

Projektą pasirašė Seimo nariai iš įvairių frakcijų: Paulius Saudargas, Algimantas Salamakinas, Raimundas Paliukas, Eligijus Masiulis, Povilas Urbšys, Agnė Bilotaitė.

Seimo nariai taip pat pateikė ir Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama įtvirtinti vieną iš efektyvaus energijos vartojimo priemonių modernizuojamuose daugiabučiuose namuose - privalomą individualios modernizuojamo daugiabučio namo butų ir kitų patalpų suvartotos šilumos energijos apskaitos ir reguliavimo sistemą.

„Daugiabučių namų modernizavimas dar didesnio efektyvumo sulauktų, jei gyventojai po renovacijos turėtų individualios šilumos apskaitos galimybę ir dėl to - mažesnes šildymo sąskaitas”, - sako Seimo narys P. Saudargas.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras