BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įregistruota referendumo iniciatyvinė grupė „Tautos valia“

Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinė grupė, siekianti, kad būtų sugrąžinta Tautos valia, palengvintas piliečių priėjimas prie referendumų inicijavimo, užkirsta galimybė Lietuvos žemę išparduoti užsieniečiams ir apsaugotos šalies žemės gelmės, rugpjūčio 1 dieną Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymus įregistruoti iš 31 asmens sudarytą referendumo rengimo grupę ir pateikė visuotiniam privalomam referendumui teikiamo konstitucinio įstatymo pataisų projektą.

Rengėjų nuotr.

Piliečių iniciatyvinės grupės vardu į VRK reikiamus dokumentus įteikė piliečių iniciatyvinės grupės koordinatorius, ūkininkas ir žurnalistas Pranciškus Alfredas Šliužas ir iniciatyvinės grupės narė Rita Jusienė.

Piliečių iniciatyvinė grupė privalomajam referendumui paskelbti VRK pateikė referendumu priimti skirto konstitucinio įstatymo projektą. Šiuo konstitucinio įstatymo projektu siūloma:

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9-ąjį straipsnį išdėstyti taip:

Svarbiausi valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami visuotiniu referendumu.
Visuotinį referendumą gali skelbti Lietuvos Respublikos Seimas paprasta Seimo narių balsų dauguma. Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 7% rinkimų teisę turinčių piliečių, dalyvavusių paskutiniame visuotiniame įvykusiame referendume.
Visuotiniu referendumu priimtos nuostatos keičiamos tik visuotiniu referendumu.
Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 147-ąjį straipsnį išdėstyti taip:

Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip ¼ visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 7% rinkimų teisę turinčių piliečių, dalyvavusių paskutiniame visuotiniame įvykusiame referendume.
Nepaprastosios padėties ar karo padėties metu Konstitucija negali būti taisoma.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 47-ąjį straipsnį išdėstyti taip:

Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.
Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, valstybinės ir bendruomeninės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai, o pramoninis išteklių panaudojimas leidžiamas tik pritarus visuotiniam referendumui.
Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
Žemės sklypai Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei tik jos diplomatinėms bei konsulinėms įstaigoms įkurti.

Referendumo grupės „Tautos valia”, „alkas.lt“, „ekspertai.eu” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Esmė2013-09-15 03:29

Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini ministerijų šliužai. Arvydas Damijonaitis

Rašyti komentarą

Tavo komentaras