BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Interviu: Tausesnė žvejyba – daugiau darbo vietų ir pajamų žvejams

Europarlamentarai šią savaitę balsuoja dėl tausesnės ES žuvininkystės politikos, kuria siekiama sustabdyti peržvejojimą ir palaipsniui drausti išmesti sugautą laimikį į jūrą. Apie tai, kaip šios priemonės paveiks žvejybos sektorių, paklausėme EP nuomonę šiuo klausimu parengusios Ulrike Rodust (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

EP pranešėja Ulrike Rodust.

Kokį poveikį reforma turės užimtumui, ypač tose valstybėse narėse, kur žuvininkystės sektorius atlieka palyginti svarbų vaidmenį?

Reformuotos žuvininkystės politikos tikslas - atkurti žuvų išteklius. Pakankamo jų kiekio užtikrinimas leistų sukurti daugiau darbo vietų ateityje. O svarbiausia, kad bus išsaugotos dabartinės darbo vietos. Daugiau žuvų - daugiau darbo vietų ir pajamų žvejams.

Ar naujos griežtesnės priemonės neskatins išteklių pereikvojimo trečiųjų šalių vandenyse?

Ne, nes ten, kur turėsime žvejybos susitarimus, taisyklės taip pat keisis. Galėsime žvejoti tik tiek, kiek leis mūsų partnerės, t. y. tik tuos išteklius, kurie viršys tvarų lygį. Taip pat užtikrinsime, kad tose šalyse būtų gerbiamos žmogaus teisės, o taisyklių nesilaikantys laivai bus baudžiami - dvejus metus jiems nebus išduodami leidimai žvejoti.

Beveik trečdalis ES priegaudos, laikomos nepageidaujama, išmetama atgal į jūrą. Kaip naujoji politika padės užkirsti tam kelią?

Laimikio išmetimo į jūrą draudimas įsigalios 2019 metais, todėl žvejai turėtų rasti geriausius būdus, kaip išvengti nepageidaujamų sugavimų, įskaitant naujų tinklų plėtojimą.

Tai, jog rengiant reformą bendradarbiavo žvejai, aplinkosaugininkai ir politikai bei jiems pavyko dėl jos susitarti, yra didelis laimėjimas.

Mūsų vaikai ir vaikaičiai galės mėgautis žuvimi be sąžinės graužaties.

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras