BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iniciatyvai skelbti referendumą dėl atominės elektrinės statybos po svarstymo pritarta

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo „Dėl referendumo paskelbimo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje” projektui Nr. XIP-4259(2). Šiuo teisės aktu siūloma įtvirtinti, kad Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad dėl atominės elektrinės statybos ir joje pagamintos elektros panaudojimo valstybei gali tekti prisiimti didelius finansinius įsipareigojimus; konstatuodamas būtinumą įvertinti atominės energetikos saugumo garantijas; pabrėždamas piliečių teisę tiesiogiai spręsti svarbiausius valstybei klausimus, dėl kurių mokesčių mokėtojams atsiranda ilgalaikiai įsipareigojimai ir kurie gali turėti įtakos gyvenimo saugumui ir vadovaudamasis Konstitucijos 9 straipsniu, 67 straipsnio 3 punktu ir Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo 5, 9 ir 15 straipsniais nutaria paskelbti konsultacinį (patariamąjį) referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje.

Projektu siūloma nustatyti, kad referendumas bus vykdomas 2012 metų antrąjį spalio sekmadienį kartu su Seimo rinkimais. Referendumo metu šalies piliečiams būtų siūloma išreikšti savo valią, pritariant naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje. Už tokį nutarimo projektą po svarstymo balsavo 64, prieš - 35, susilaikė 25 Seimo nariai.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

ekozinios2012-06-29 20:58

Prezidentė: referendumas dėl atominės elektrinės - Seimo teisė ir atsakomybė

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-29-prezidente-referendumas-del-atomines-elektrines-seimo-teise-ir-atsakomybe/84760

(…) Ketvirtadienį 64 Seimo nariai balsavo už referendumą paskelbimą, prieš buvo 35, 25 susilaikė. Tam, kad referendumas būtų rengiamas, liko dar vienas balsavimas parlamente.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras