BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įmonių vadovai: pasitinkant „Žemės valandą“ - mėnuo be automobilio ir trys paros be elektros

Kovo 31 d. 20.30 val. dešimtys Lietuvos įmonių savo pastatuose bei biuruose valandai užgesins šviesas - taip „ACME Baltija”, „Švyturys-Utenos alus”, SEB bankas, „Swedbank”, „Danske” bankas, Omnitel, „Čili” restoranai, prekybos centrai IKI, Druskininkų vandens parkas ir viešbutis AQUA, Druskininkų gydykla bei daugelis kitų prisidės prie „Žemės valandos”. Verslo atstovai noriai prisidėjo ir prie šiais metais pristatomos naujos idėjos „Jei Tu, tai ir aš” (I Will If You Will). Ja siekiama sutelkti pasaulio bendruomenes padaryti daugiau - mesti iššūkį pasauliui vardan planetos išsaugojimo.

Tai paprastas pažadas, kuris suteikia galimybę bet kuriam žmogui, įmonei ar organizacijai lemti konkrečius pokyčius. Lietuvoje savo iššūkius jau paskelbė dviejų didžiųjų įmonių vadovai.

Pirmasis mesti iššūkį pasiryžo pagrindinis „Žemės valandos” Lietuvoje rėmėjas UAB „ACME Baltija”. Juo įmonė skatina kuo daugiau žmonių pasirinkti energiją taupančias lemputes ir taip prisidėti prie energijos tausojimo kasdien. Savo pažadą užtvirtinti galima socialiniame tinkle Facebook, ACME Lietuva puslapyje. „Jeigu 1000 žmonių paspaus „patinka” ir taip pasižadės naudoti tik energiją tausojančias lemputes, aš visą mėnesį į darbą ir namo važinėsiu tik su dviračiu - 40 km pirmyn ir atgal per vieną dieną. Vadinasi, per mėnesį nuvažiuosiu 800 km, taip sutaupysiu 80 litrų kuro, nesudeginsiu 1100 kg oro ir neišmesiu 1200 kg nuodingų dujų mišinio!”, teigia įmonės direktorius Paulius Paršeliūnas.

Savo susirūpinimą planetos išsaugojimu patvirtina ir UAB „Švyturys-Utenos alus” generalinio direktoriaus Rolando Viršilo mestas iššūkis kitoms verslo įmonėms - „Jeigu prie „Žemės valandos” akcijos prisijungs 100 Lietuvos įmonių, tai aš asmeniškai tris paras namuose nenaudosiu elektros energijos. Seniai įrodyta, jog būtent elektros gamyba labiausiai teršia orą ir daugiausiai prisideda prie pasaulio klimato kaitos”.

Visos įmonės apie savo pasiryžimą išsijungti valandai šviesas gali pranešti užsiregistruodamos www.zemesvalanda.lt svetainėje.

Šią idėją palaiko pasaulio lyderiai, pramogų pasaulio įžymybės ir paprasti žmonės - specialiai sukurtoje „Youtube” platformoje visi jie meta iššūkius vardan planetos išsaugojimo ir pasižada padaryti kažką daugiau nei valandai išjungti šviesas http://www.youtube.com/user/earthhour/iwiyw. „Žemės valandos” koordinatoriai Lietuvoje kviečia visus prisidėti prie šios iniciatyvos ir aktyviai joje dalyvauti tiek priimant kitų iššūkius, tiek paskelbiant savo.

***
Lietuvoje šių metų „Žemės valandos” pradžią skelbs Vilniaus miesto savivaldybė - kovo 31 d., 20.30 val. iš Rotušės aikštės šalies gyventojai jau trečiąjį kartą bus pakviesti prisidėti prie daugiau nei milijardo žmonių visame pasaulyje. Visi jie vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti, o patys sau - susimąstyti apie pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai.

Pasaulinę iniciatyvą „Žemės valanda” vykdo WWF („World Wide Fund of Nature”) - viena didžiausių ir gerbiamiausių gamtosaugos organizacijų pasaulyje. Žemės valanda prasidėjo 2007 m. nuo vieno miesto - Sidnėjaus. Jau po metų idėja apskriejo visą pasaulį ir dabar „Žemės valanda” vadinama didžiausiu savanorišku žmonijos geros valios aktu. 2011 m. „Žemės valandos” dalyvių skaičius pasiekė 1,8 milijardo žmonių, apėmė daugiau nei 5 200 miestų ir 135 šalis visuose septyniuose žemynuose.

Daugiau informacijos:
Agnė Dvarionienė
„Žemės valandos” koordinatorė Lietuvoje
tel. +370 687 99470
el.p. agne@zemesvalanda.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras