BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

IKI prekybos centruose „ECO+“ logotipu paženklinti produktai yra nesusiję su ekologiniu žemės ūkiu ir ekologiškais maisto produktais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad maisto produktai su „ECO+“ logotipu, kuriais prekiauja „Iki“ prekybos tinklas, yra nesusiję su ekologiniu žemės ūkiu ir ekologiškais maisto produktais. Visose Europos Sąjungos valstybių narių kalbose „bio“, „eco“ galima naudoti tik tuo atveju, jei yra sąsajų su ekologiniu ūkininkavimu, ekologine gamyba.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausiosios specialistės Karolinos Tenenienės, pagal ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo reglamentą, terminai, jų išvestiniai žodžiai arba mažybinės formos, pavyzdžiui, „bio“ ar „eco“, atskirai arba junginiuose, gali būti vartojami ženklinant ir reklamuojant produktus, kurie atitinka minėto reglamento reikalavimus.

Nustačius šį vartotojų klaidinimo atvejį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė UAB „Palink“ imtis visų įmanomų priemonių, siekiant išvengti vartotojų klaidinimo. „Įmonė prekybos tinkluose prie visų produktų, paženklintų logotipu „ECO+“, prekių lentynose jau pakabino užrašus : „Gerbiamieji pirkėjai, informuojame Jus, kad maisto prekės, pažymėtos prekių logotipu „ECO+“, yra pagamintos įprastu gamybos būdu, nesusijusiu su ekologine gamyba““, - tvirtino K.Tenenienė .

Ekologišką maistą iš visų prekių gausos galima atpažinti dėl jo specifinio ženklinimo. Pasak specialistės, pirkdamas ekologišką maistą, pavyzdžiui turguje, vartotojas visuomet gali paprašyti pardavėjo įrodyti, kad parduodamas Lietuvoje užaugintas ar pagamintas produktas tikrai yra ekologiškas. Tokiu atveju pardavėjas turėtų pateikti Lietuvos sertifikavimo įstaigos VšĮ „Ekoagros“ (vienintelės tokios Lietuvoje) sertifikatą.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį gauti 4 vartotojų pranešimai dėl prekybos ekologiškais produktais turgavietėse, 3 iš jų buvo pagrįsti. Prekiauta neekologiškais produktais kaip ekologiškais, pardavėjai nepateikė produkto ekologiškumą patvirtinančio sertifikato.

Pažeidus ekologinės gamybos reikalavimus, griežčiausia sankcija ekologiško maisto augintojui ar gamintojui – teisės tiekti į rinką ekologišką produktą atėmimas, produkto išėmimas iš rinkos. Jeigu rinkai tiekiamas klaidingai paženklintas maistas, nurodoma produktą perženklinti, laikinai sustabdyti tiekimą rinkai. Sankcijos dydis priklauso nuo pažeidimo pobūdžio.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Julita2010-05-15 17:47

Otaitau… kažkaip visada pasitikėjau IKI ir galvojau, kad būtent ten yra ekologiškų maisto produktų. Kitose parduotuvėse irgi nepastebiu jokių ECO ar BIO ženklų.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras