BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Idėja norintiems praleisti laisvalaikį gamtoje

Idėja norintiems praleisti laisvalaikį gamtoje ir susitikti su iš pirmo žvilgsnio atgrasoku nepažįstamuoju - mišku. Apsilankę Ąžuolo ir Žingių miško pažintiniuose takuose, pastebėsite tai ką matote lankydamiesi miške, bet neatkreipiate dėmesio. Sužinosite kaip galima ūkininkauti, darant kuo mažesnį poveikį miškui ir jo gyventojams. Pamatysite kaip atrodo Europinės reikšmės miškas. Atrasite, kad tikrai nėra reikalo sielotis dėl vėjo išverstų ar nulaužtų medžių. Sužinosite kokias “šiukšles” galima ir reikia palikti miške. Išmoksite atskirti mišką nuo medienos daržo. Ir dar daugiau.

Takas “Ąžuolas”

WGS koordinatės 55.648 - 25.958, Gražutės regioniniame parke, Zarasų rajone.

Iš Utenos ar Zarasų važiuokite iki Daugailių. Daugailiuose esančioje sankryžoje sukite Antalieptės kryptimi. Pervažiavę tiltą per Šventąją, sukite dešinėn į Antalieptę. Nuo Antalieptės važiuokite iki Purvynės kaimo, kuriame yra kelio ženklas į pažintinį taką. Taką lengvai rasite laikydamiesi medinių nuorodų į pažintinį taką. Jos pastatytos kiekviename kelio išsišakojime. Žiemos metu nevaloma ~2,5 km ilgio kelio atkarpa iki pažintinio tako.

Žingių miško pažintinis takas

WGS koordinatės 55.010 - 25.577, Asvejos regioniniame parke, Vilniaus rajone.

Iš Vilniaus važiuokite Pabradės kryptimi iki sankryžos Sužionys, Danilava. Tada sukite kairėn ir važiuokite iki Danilavos. Danilavos kaime yra kelio ženklas į Žingių miško pažintinį taką. Iki tako pradžios atvažiuoti automobiliu galima ir sniegingą žiemą.

Pasirūpinkite išvykai į mišką tinkama avalyne ir apranga.

Demonstraciniai miškai žemėlapyje

Lietuvos gamtos fondo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras