BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Į tradicinę „Darom“ – netradicinė įžanga

Dėl vėluojančio pavasario į gegužę perkelta pavasarinė švaros akcija „Darom” vis dėlto nebus pamiršta ir švaros mėnesiu vadinamą balandį. Paruošiamasis jos etapas šiemet prasidės Alytuje - Regiono atliekų tvarkymo centras organizuoja originalių šiukšliadėžių ir individualių atliekų rūšiavimo sistemų parodą.

„Šis renginys - tai ne tik neįprasta įžanga į tradicinę mūsų akciją, bet ir iškalbingas priminimas, kad norint susitvarkyti aplinką neužtenka vien tik surinkti šiukšles - jas būtina ir tinkamai tvarkyti: rūšiuoti, perdirbti”, - sakė parodos partnerės akcijos „Darom” įkūrėjas Ignas Brazauskas.

Jis neabejoja, kad pirmą kartą Lietuvoje rengiama šiukšliadėžių paroda sudomins tuos, kam iš tiesų rūpi atliekų tvarkymas ir visomis prasmėmis švaresnė aplinka, tad visi jos lankytojai per atidarymą bus apdalinti akcijos „Darom” maišais.

Ekologiniam švietimui skirtos parodos „Ir šiukšliadėžė nori būti graži” tikslas - parodyti kasdienio atliekų tvarkymo evoliuciją nuo elementarios šiukšliadėžės iki individualios atliekų rūšiavimo sistemos ir paskatinti žmones rūšiuoti atliekas ten, kur jos susidaro - mūsų namuose, biuruose, įstaigose.

„Žmonės visais laikais norėjo tvarkytis ir pagal galimybes tai darė. Šiandien tos galimybės yra gerokai didesnės nei prieš porą dešimtmečių. Belieka apie jas sužinoti, suvokti jų svarbą ir jomis naudotis”, - sakė pirmojo Lietuvoje įkurto Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) vadovas Algirdas Reipas.

Alytaus regione sukurta viena pažangiausių atliekų tvarkymo sistemų Lietuvoje, regiono gyventojams sudarytos sąlygos rūšiuoti atliekas - jie nemokamai aprūpinti pakuočių, žalųjų atliekų kompostavimo konteineriais. Ne mažiau svarbi veiklos dalis - gyventojų informavimas bei švietimas apie atliekų tvarkymo galimybes ir būtinybę.

Ekologinio švietimo paroda atidaroma 2013 m. balandžio 25 d. 15 val. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre Vilniaus g. 31, Alytuje.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras