BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Į Kretuono paežerės pievas susirinkusių talkininkų neišgąsdino lietus

Praėjusį šeštadienį į talką Kretuono paežerės pievose susirinkęs gausus talkininkų būrys nustebino energingu ir pasiaukojančiu darbu. Nepaisant po pietų prasidėjusio stiproko lietaus, per pusdienį pavyko iškirsti krūmų atžalas ir aukštus žolynus beveik 10 ha pievų plote, šakas sukraunant į krūvas.

Šiame, valstybei priklausančiame Rėškutėnų pievų plote pernai LOD iškirto suvešėjusius krūmynus ir įsipareigojo ateityje jį prižiūrėti. Ir pati pradžia yra tikrai sėkminga, o pasiekti rezultatai įkvepia tolimesniems darbams.

LOD sekretoriato darbuotojai nesitikėjo tokių darbo rezultatų, kas būtų neįmanoma be intensyviai dirbti nusiteikusių ir net per lietų entuziazmo nepraradusių talkininkų. Nors oro prognozė nieko gero nežadėjo, į į Rėškutėnų pievas susirinko įvairaus amžiaus ir įvairias organizacijas atstovaujantys gamtininkai, kai kurie jų atvykę ir su šeimos nariais. Be LOD narių, talkoje dalyvavo Baltijos aplinkos forumo, Lietuvos arboristikos centro darbuotojai.

Talka Rėškutėnų pievose parodė, kad remiantis net ir vien gamtininkų entuziazmu savanoriškų darbų dėka galima nuveikti reikšmingus gamtosaugos prasme darbus. Todėl dar kartą dėkojame visiems talkininkams už nuoširdų ir energingą darbą varkant vertingas Kretuono paežerės pievas!

Atskirai norime padėkoti Lietuvos gamtos fondui ir Baltijos aplinkos forumui už suteiktą krūmų pjovimo techniką, o taip pat Rimui Nalivaikai ir Algiui Daveniui, kurie atsivežė nuosavus motorinius pjūklus.

Renkasi talkininkai prie Kretuono paežerės pievų.

Darbo daug, o dar tik pradžia.

Renkamos krūmynų atžalos.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija,
www.birdlife.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras