BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Į kovą su brakonieriais jungiasi ir policija

Vakar vykęs aplinkos viceministro Lino Jonausko ir policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio susitikimas buvo skirtas glaudesnio aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančių institucijų ir policijos bendradarbiavimo galimybėms ir perspektyvoms aptarti.

Susitikimo metu. PD nuotr.

Susitikime dalyvavę Aplinkos ministerijos ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai sutarė, kad aplinkosaugos ir policijos pareigūnai organizuos bendrus patikrinimus siekiant užkirsti kelią gamtos apsaugos reikalavimų pažeidimams. Bendromis pastangomis brakonieriai bus vis labiau speičiami į kampą. Taip pat numatyta bendradarbiauti kontroliuojant, kaip laikomasi transporto priemonių techninės priežiūros, atliekų tvarkymo ir kt. reikalavimų.

Ministerija parengs policijos pareigūnams skirtą informacinę medžiagą, atmintines, organizuos praktinius mokymus, seminarus, kad jie, vykdydami savo tiesiogines pareigas, atkreiptų dėmesį ir į aplinkosauginius pažeidimus, juos užfiksuotų ir operatyviai praneštų aplinkosaugininkams. Aplinkosaugos institucijos policijai suteiks prieigą prie informacinės duomenų bazės, reikalingos leidimams dėl šaunamųjų ginklų laikymo ir nešiojimo išduoti.

Sutarta greitai, be jokių biurokratinių trikdžių, keistis ir kitais abiejų institucijų pareigūnams reikalingais duomenimis. Pavyzdžiui, aplinkosaugininkai policijos pareigūnams operatyviai perduos jiems reikiamą informaciją apie administracine tvarka nubaustus pažeidėjus, apie neblaivius vairuotojus, galimus kontrabandinių prekių laikymo, pardavimo, gabenimo, chuliganizmo ir kitų nusikaltimų atvejus. Policija praneš aplinkosaugininkams apie transporto priemonių apžiūrų metu rastus žvejybinius tinklus, žeberklus, kilpas žvėrims gaudyti ir kt.

Pasak viceministro Lino Jonausko, policija geranoriškai sutinka rengti aplinkosaugos pareigūnų mokymus, skirtus šaunamųjų tarnybinių ginklų praktinio naudojimo įgūdžiams tobulinti, padėti tirti sudėtingesnius pažeidimus.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras