BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hibridinių pikapų kūrimui – 48 mln. JAV dolerių


Pirmadienį patvirtinusi, kad 2012 m. ketina pristatyti Amerikos rinkai skirtus elektromobilius „Fiat 500″, bendrovė „Chrysler” netrukus pranešė, kad Jungtinių Valstijų Energetikos departamentas skirs įmonei iki 48 mln. JAV dolerių (122,62 mln. litų), kurie bus investuoti į bandomąjį iš elektros tinklo įkraunamų hibridų (PHEV) „Ram” parko kūrimą.

Pranešama, kad šį parką sudarys 140 automobilių.

Pasak bendrovės „Chrysler”, naujųjų „Ram” hibridų kuro naudojimas bus 65 proc. ekonomiškesnis už standartinių „Ram” pikapų. Varomi vien elektra, šie automobiliai galės nuvažiuoti apie 32 kilometrus.

Minėti 48 mln. JAV dolerių yra dalis 2,4 mlrd. JAV dolerių (5,11 mlrd. litų), kuriuos JAV Energetikos departamentas numatė skirti įgyvendindamas Automobilių elektrifikavimo programą. „Chrysler” departamento pinigus skirs ne tik hibridinių automobilių kūrimui, bet ir jų išbandymui visoje šalyje - skirtingose klimato juostose ir esant skirtingoms sąlygoms.

„Ram” hibridai turės standartinį 5,7 litrų „Hemi” V-8 variklį, sujungtą su dviejų režimų hibridine sistema. Tam, kad šie automobiliai, varomi vien elektra, galėtų nuvažiuoti 32 kilometrus, į juos bus įmontuota ir 12 kWh ličio-jonų baterija.

Emobility

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras