BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyventojai už išrūšiuotas atliekas nemoka

Paskaičius komentarus po visokiais straipsniais apie atliekų rūšiavimą, akivaizdu, jog gyventojai mano, kad už antrinių žaliavų išvežimą jie turi mokėti kaip ir už komunalines atliekas. O atliekų vežėjai esą kraunasi didžiulius pelnus parduodami gyventojų surinktas antrines žaliavas perdirbėjams. Tiesa truputį kitokia. Komunalinių ir rūšiuotų atliekų išvežimo sistemos skiriasi.

Komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo maksimalius tarifus nustato savivaldybės. Beje, kad ir kiek būtų nepasitenkinimo dėl atliekų išvežimo kainų, visgi nei butų ūkiai, nei atliekų vežėjai šių tarifų neviršija.

Bet va, kodėl viename Vilniaus mikrorajone gyventojai moka daugiau, o kita gerokai mažiau? Atsakymo ieškokite nagrinėdami konkretaus butų ūkio ir konkretaus atliekų vežėjo santykius.

Bet dabar mes ne apie tai, o apie nemokamą rūšiavimą.

Rūšiavimo konteinerius pastatyti ir rūšiuoti Lietuvą, kaip ir kitas valstybes yra įpareigojusi Europos Sąjunga, skyrusi beveik 1,2 mlrd. Lt paramą šiukšlynams sutvarkyti ir moderniems sąvartynams bei atliekų surinkimo ir perdirbimo gamykloms pastatyti.

Dėl šios priežasties Aplinkos ministerija yra nupirkusi ir savivaldybėms išdalinusi per 13 tūkst. antrinių žaliavų surinkimo konteinerių, vadinamųjų “varpelių”, kuriuos prižiūrėti ir aptarnauti turi miestus tvarkančios bendrovės.

Atliekų vežėjai, tokie kaip mes, yra įpareigoti pastatyti šiuos konteinerius seniūnijų numatytose, gyventojams patogiose vietose ir, nustatytu dažnumu, išvežti konteinerių turinį. Už visą šį darbą gyventojai atliekų vežėjams nieko nemoka

Vienintelis kelias už šią veiklą gauti pinigų (kurie reikalingi mašinoms išlaikyti, kurui, darbuotojų - vairuotojų, krovėjų ir rūšiuotojų - atlyginimams) yra pasistengti išrūšiuoti kuo daugiau perdirbimui tinkamos žaliavos, ją parduoti perdirbėjams.

Šioje vietoje prasideda interpretacijos ką vežėjams daryti apsimoka ir ko ne, ir tada, matyt, gimsta dar vienas mitas neva visas konteinerių turinys yra suverčiamas į vieną mašiną ir nuvežamas į sąvartyną.

Pirma, visiems smalsaujantiems tiesiog siūlome atvykti į rūšiavimo bazę ir savom akim pamatyti, kad rūšiavimas vyksta nenutrūkstamai. Galėsime net ir pirštines išduoti, padirbėsime kartu. ☺

Pas mus jau lankėsi kelių Vilniaus mokyklų moksleiviai, įtarusis blogeris Rokiškis su kolegomis, o žurnalistų jau ir nebesuskaičiuojam.

Tiems, kurie visgi neapsilankys pridedame nuotraukų.

Lietuvos Vyriausybė siekia, kad iki 2013-ųjų šalyje būtų rūšiuojama 50 proc. atliekų. Šiuo metu rūšiuojama vos 10 proc. Kad tai dar nėra masinis reiškinys, ypač pasimato tokių švaros akcijų, kaip “Darom” metu, kai pavyzdžiui, sostinės centro viešose vietose yra prirenkama mažiausiai keli šimtai plastiko, stiklo butelių ir kitų atliekų maišų.

blog.vsa.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras