BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Guodžių durpyne vėl pasirodė vilkai

Praėjusį sekmadienį Biržų rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams buvo pranešta, kad Guodžių durpyne sumedžiota jauna vilko patelė.

Ančiškių medžiotojų būrelio nariai naktį iš šeštadienio į sekmadienį laukė žvėrių prie šėryklos esančiame bokštelyje. Prie šėryklos atėjo jauna, maždaug pusės metų amžiaus vilkė. Vilkę nušovė medžiotojas Leonas Aukštikalnis. Pagal girdėtą vilkų kaukimą medžiotojai suskaičiavo, kad durpyne gali būti dar mažiausiai septyni vilkai.

Tai pirmas sumedžiotas vilkas Biržų rajone, kai nuo liepos 29 dienos buvo leista sumedžioti 5 plėšrūnus išimtinai ne medžioklės sezono metu dviem Biržų rajono - Ančiškių ir Meilūnų - ir vienam Pasvalio rajono - Naradavos - medžiotojų būreliams.

Jei iki spalio 15 dienos vilkai bus sumedžioti, jų organai turi būti pateikti genetiniams tyrimams.

Šį pavasarį iš visų Biržų rajono pakraščių sklido žinios, kad vilkai pjauna naminius gyvulius. Rajono ir atsakingų tarnybų vadovai pasirūpino, kad būtų renkama tiksli informacija apie nukentėjusius ūkininkus, o duomenys pateikiami Aplinkos ministerijai.

Ūkininkus apstojusios nelaimės Biržų rajono savivaldybės tarybą paskatino priimti sprendimą, kad jiems iš Kaimo rėmimo programos lėšų būtų iš dalies kompensuojami plėšrūnų padaryti nuostoliai.

Vienuolikai rajono gyventojų, kurių naminiai gyvuliai buvo sudraskyti plėšrūnų, iš Biržų rajono savivaldybės kaimo rėmimo programos lėšų buvo pervesti pinigai padarytai žalai padengti.

Jurgita Vitkauskienė

“Šiaurės rytai”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras