BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

GMWatch: „Monsanto“ pasiduoda Europoje? Būtų puiku, tačiau džiaugtis dar per anksti

Monsanto

Didžiausia pasaulyje sėklų gamintoja „Monsanto“ atsisako bandymų išplatinti savo genetiškai modifikuotų (GM) augalų veisles Europoje? Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad bendrovė visiškai nutrauks lobizmą siekiant įteisinti GMO.

Vokietijos laikraštis “Taz” praėjusį penktadienį pranešė, kad JAV bendrovė „Monsanto“ atsisakė bet kokių planų „priversti“ ūkininkus auginti jos genetiškai modifikuotų augalų veisles Europoje.

Buvo cituojami „Monsanto Europe“ atstovo Brandono Mitchenerio žodžiai, kad bendrovė daugiau nebeužsiims tokių augalų lobizmu žemyne ir kad šiuo metu neketina kreiptis dėl jokių genetiškai modifikuotų augalų patvirtinimo.

„Monsanto“ sakė, kad jos sprendimas iš dalies rėmėsi maža paklausa iš Europos ūkininkų. „Mes supratome, kad tokie augalai neturi plataus pripažinimo Europos šalių visuomenėje“, komentavo „Monsanto“ atstovė Vokietijoje Ursula Lüttmer-Ouazane. „Mes daugelį metų negalėjome padaryti jokios pažangos, ir yra neproduktyvu kovoti su vėjo malūnais“, pridūrė ji.

March Against Monsanto, Vokietija

Twitter user@@HarvestPM nuotr.

protest gmo

Nuotr. iš foodpolicyforthought.wordpress.com

Žinia, kad „Monsanto“ neplanuoja kreiptis dėl naujų GM sėklų įteisinimo Europoje dėl mažos paklausos iš ūkininkų bei visuomenės pasipriešinimo, buvo sutikta su suprantamu džiūgavimu ir daugybe žiniasklaidos straipsnių.

Tačiau GMWatch teigia, kad džiūgaujant reikia prisiminti kai kuriuos nepaneigiamus faktus. Šiuo metu Europos Sąjungoje „Monsanto“ yra pateikusi 11 paraiškų dėl GMO auginimo, įskaitant dėl kukurūzų MON810 auginimo pakartotinio registravimo. „Monsanto“ taip pat yra pateikusi 46 paraiškas dėl GMO importo maistui ir pašarams. Jos nebuvo atšauktos. Taigi „Monsanto“ tikrai neatsisakė savo planų Europoje.

GMWatch mano, kad „Monsanto“ turi daug daugiau žadantį būdą jos GMO patekti į Europą, nei pateikti juos lėtam ir problemiškam patvirtinimo procesui. Tai šiuo metu rengiama laisvosios prekybos sutartis tarp JAV ir ES.

„Monsanto“ dalyvaus derybose su Europos Komisija dėl laisvosios prekybos sutarties tarp JAV ir ES 2013 m. birželio 18 d.

Derybose dėl laisvosios prekybos sutarties daugiausia dėmesio bus skiriama netarifinių kliūčių prekybai pašalinimui ir abipusiam standartų pripažinimui. Tai reiškia, kad JAV reikalaus apeiti Europos Sąjungos GM produktų ženklinimo teisės aktus. JAV taip pat reikalaus automatinio GM kultūrų patvirtinimo, koks visada buvo taikomas JAV. Tai puikiai tiktų GM bendrovėms, jų GM produktams būtų suteikta greita ir neabejotina galimybė patekti į Europos rinką.

GMWatch teigia, jog turime išlaikyti spaudimą savo europarlamentarams, kad jie išsakytų poziciją Europos Komisijai, jog šiose derybose dėl laisvosios prekybos sutarties dėl GMO neturi būti deramasi.

Parengta pagal Deutsche Welle ir GMWatch informaciją

www.gmo.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras