BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Glifosatas yra toksiškas melžiamoms karvėms

karves, agrotech.dk

Naujas tyrimas rodo, kad glifosatas (Roundup, raundapas) yra toksiškas normaliai melžiamų karvių medžiagų apykaitai. Naujajame tyrime mokslininkai, vadovaujami dr. Monikos Krüger, nustatė, kad visos aštuoniuose Danijos pieno ūkiuose tirtos karvės savo šlapime išskyrė glifosatą.

Nuotr. iš agrotech.dk

Mokslininkai visuose ūkiuose nustatė padidėjusius kraujo serumo parametrų, rodančių karvių ląstelių toksiškumą, lygius. Koreliacijos tarp glifosato lygio ir kai kurių matuotų kraujo serumo parametrų parodė, kad glifosatas yra toksiškas normaliai melžiamų karvių medžiagų apykaitai.

Įdomu tai, kad mokslininkai nustatė, jog esminių mikroelementų kobalto ir mangano lygiai buvo „pernelyg maži visuose gyvūnuose, kad jie tinkamai funkcionuotų (palyginti su atskaitos lygiais)“.

Mokslininkai sakė, kad tai galėjo būti dėl stipraus glifosato poveikio surišti kobaltą ir manganą dirvožemyje, padarant juos neprieinamus augalams bei gyvūnams, kurie tais augalais maitinasi.

Kobalto trūkumas gyvūnams sukelia apetito praradimą, prastą augimą, išsekimą ir galiausiai mirtį.

Mangano trūkumas gyvūnams sukelia naujagimių gyvūnų apsigimimus, ypač skeleto deformacijas, ir negyvus vaisius.

Skamba pažįstamai? Sąsajos tarp glifosato/Roundup‘o ir laboratorinių gyvūnų apsigimimų buvo akivaizdžios bent jau nuo XX a. 9-ojo dešimtmečio – ir tie patys poveikiai buvo pastebėti gyvuliams, kurių pašarai užteršti raundapu.

Anksčiau šiais metais buvo nustatyta, kad 18-os Europos šalių miesto gyventojai turi glifosato pėdsakus savo šlapime (žr. Geriausiai pasaulyje parduodamas herbicidas rastas žmonių organizme).

Parengta pagal:

Glyphosate is toxic to dairy cows

—–

Field investigations of glyphosate in urine of Danish dairy cows
Monika Krüger, Wieland Schrödl, Jürgen Neuhaus and Awad Ali Shehata
J Environ Anal Toxicol 2013, 3:5
http://dx.doi.org/10.4172/2161-0525.1000186
Visą tyrimą galima perskaityti čia:
http://gmoevidence.com/wp-content/uploads/2013/09/Glyphosat-Dänemark.pdf

www.gmo.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras