BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gero apsipirkimo vadovėlis

“Gerai apsipirkti” nereiškia visko prisipirkti tiek, kiek panešti negali. Geras apsipirkimas šiuo atveju reiškia atsakingą pirkimą. Etiškų kompanijų organizacija (Ethical Company Organization) jau aštuonis metus laidžia “Gero apsipirkimo vadovą”. Tai - žinomiausias, perkamiausias ir didžiausias pasaulyje šios srities vadovas, palyginantis 700 kompanijų ir prekių ženklų etiškumo lygį. Vertinimo skalė yra nuo 1 iki 100. Knygoje kompanijos paskelbiamos ir reitinguojamos pagal aplinkos tausojimo, gyvūnų gerovės ir žmogaus teisių kriterijus.

Vadovas apima virš 60 skirtingų sektorių. Pradedant bankais, buitine elektrotechnika, mada, baigiant pieno produktais, vystyklais ar kosmetikos priemonėmis.

“Gero apsipirkimo vadovą” remia etiški vartotojai ir įvairios atsakingos organizacijos, pavyzdžiui, Christian Aid, Friends of the Earth ir World Development Movement.

Etiškų kompanijų organizacija “Gero apsipirkimo vadovo” idėją įgyvendino ir inernete. Pavadino ja Gooshing (sujungus žodžius “good shopping”). Tinklalapį galite rasti adresu www.gooshing.co.uk. Tai - etiškų prekių ir firmų paieškos bei reitingavimo sistema. Čia rasta prekė ar įmonė yra įvertinama pagal tuos pačius etiško apsipirkimo kriterijus. Ją iš karto galima nusipirkti platintojo e-parduotuvėje. Sistema pritaikyta Jungtinei karalystei, tačiau galima užsisakyti ir į kitas šalis, jei platintojas tokią paslaugą teikia. Etiškų kompanijų
organizacija pati neprekiauja, o tik vertina įmones, jų produktus ir nukreipia į gamintojų e-parduotuves.

Ekologiškas prekes parduodančių įmonių reitingavimo sistemą Lietuvoje bando įgyvendinti EkoMetras.lt.

Parengta pagal:

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras