BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Genetiškai nemodifikuotų kukurūzų derlius toks pat ar didesnis nei GM kukurūzų

Atsirado dar daugiau įrodymų, nuvainikuojančių mitą, kad mums reikia GMO norint padidinti derlių ir išmaitinti pasaulį.

sxc.hu nuotr.

Ilinojaus universiteto kukurūzų tyrimų rezultatai rodo, kad genetiškai nemodifikuoti hibridai pagal savo charakteristikas yra konkurencingi palyginti su GMO kolegomis. Genetiškai nemodifikuoti hibridai - patikrinta alternatyva kukurūzų augintojams, patvirtinanti, kad maisto produktų kainos vartotojams neturi kilti dėl genetiškai modifikuotų ir nemodifikuotų kultūrų derlingumo skirtumų.

JAV buvo vykdyti hibridinių kukurūzų tyrimai ir jų rezultatai rodo, kad genetiškai nemodifikuoti hibridiniai kukurūzai duoda tokį patį ar geresnį derlių nei GM (genetiškai modifikuoti) hibridiniai kukurūzai.

Bandymams naudoti Spectrum Premium genetiškai nemodifikuoti hibridai davė nuo 3 iki 10 ir daugiau bušelių akrui (bušelis - matavimo vienetas, lygus maždaug 35 litrams, akras - 0,4 ha), palyginti su Jungtinėse Valstijose žinomomis GM hibridinių kukurūzų veislėmis. Detali bandymų informacija.

Anot bendrovės Spectrum Seed, šios regioninių duomenų suvestinės yra įrodymas, kad dabar ūkininkai turi galimybę sumažinti sąnaudas ir efektyviai padidinti pelningumą naudodami genetiškai nemodifikuotus hibridinius kukurūzus.

„Be konkurencingo derliaus, mūsų tikslas yra viršyti sėklų „švarumo” reikalavimus, kuriuos kelia tiek vartotojai, tiek grūdų augintojai visoje šalyje, bandantys pasiekti sparčiai augančią rinką maisto produktams, pagamintiems iš genetiškai nemodifikuotų kultūrų”, - sakė kompanijos pardavimų vadybininkas Rogeris Rudolphas.

Pagal Spectrum Seed informaciją

www.gmo.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras