BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Geltoni drugiai ant sniego


Vakar Kleboniškio miško parke, (Kauno raj.) stebėtas skraidantis geltonas drugelis. Tai - citrinukas (Gonepteryx rhamni). Patinėlis ryškiai geltonos, citrininės spalvos. Patelės žalsvai baltos (žr. nuotrauką apačioje). Daugelis dieninių drugių gyvena 2-3 savaites ir tik kai kurie žiemoja. Žiemojimas suaugėlio stadijoje nėra įprastas reiškinys. Iš Lietuvoje aptinkamų 124 rūšių, žiemoja tik 6.

Keistoka matyti ryškiai geltoną drugelį ant balto sniego. Juk miške sniego dar yra, takeliai ledu padengti, o čia atogražų spalvų drugeliai laksto. Kartais citrinukų galima pamatyti net ir žiemą. Atšyla oras kiek ilgėliau ir skraido.

Peržiemojusius citrinukus galima matyti balandžio, gegužės mėnesiais. Vėliau jau naujus drugelius išsiritusius iš kiaušinėlių - nuo liepos iki užšalimo.

Citrinuko patelė (c) Wikipedia

Kaip ir kiekvienas drugelis citrinukas prasideda iš kiaušinio, vėliau virsta vikšru, kuris susisuka į lėliukę iš kurios, galiausiai, išsirita drugelis su sparnais. Užaugęs citrinukas vėl deda kiaušinėlius ant mitybinio augalo, konkrečiai šunobelės ar šaltekšnio lapo apatinės pusės.

Kadangi citrinuko mitybiniai augalai paplitę visoje Lietuvoje, tai ir pačių drugelių galima aptikti visur.

Dar dažniau už citrinuką galima pamatyti peržiemojusią spungę.

Spungė (c) Wikipedia

Daugiau apie Kleboniškio miško parką skaitykite čia.

Ekonaujienos.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras