BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Garsūs Lietuvos ekspertai diskutuos, ar gyvename kvailumo amžiuje

Tirpstantys ledynai, kylantis pasaulinio vandenyno lygis bei vis dažnėjantys potvyniai, stiprėjantys uraganai bei beveik tropinės liūtys mūsų krašte, kasmet vis karštesnės ir labiau varginančios vasaros bei staigūs orų pokyčiai - klimato atšilimo rodikliai. Ar tai reiškia, kad turime liautis gyvenę kvailumo - besaikio vartojimo ir aplinkos teršimo - amžiuje? Į šį ir kitus klausimus jau šį ketvirtadienį, liepos 1 d., 18 val., atviroje diskusijoje „Ekologiška gyvensena - kvailumo amžiaus pareiga?” mėgins atsakyti visuomenei žinomi ekspertai.

Vienareikšmių atsakymų diskusijos dalyviai nežada. Ar aplinkosaugos problemų sprendimas nėra tik dar vienas verslas? O gal tai - tik meistriški politiniai žaidimai? Kiek gali žiniasklaida ir kiekvienas iš mūsų, idant būtų sustabdyta klimato kaita? Šiuos ir kitus klausimus gvildens prof. dr. Arūnas Bukantis, dr. Guoda Azguridienė, Žilvinas Šilėnas, Artūras Nečejauskas, žiniasklaidos atstovai ir politologai - aplinkosaugos problemas regintys iš savo profesinės srities taško.

„Poreikis tokiai diskusijai inspiruotas pačių žmonių - tų, kuriems stinga aiškios informacijos apie aplinkosauginius procesus. Nepaisant to, kad vis dažniau kalbame apie būtinybę gyventi ekologiškai, dažnas klausia - o kam to reikia? Net klimato atšilimas, atrodo, vyksta toli už Lietuvos ribų”,- sako Silvinija Simonaitytė, „Ekoinstituto” vadovė.

Silvinijos Simonaitytės teigimu, diskusijoje dalyvaus itin kompetentingi įvairių sričių ekspertai. „Sieksime į aplinkosaugą pažvelgti skirtingais aspektais - politiniu, ekonominiu, informaciniu ir kitais. Galbūt į visus klausimus vienareikšmiškų atsakymų ir nerasime, tačiau, tikiu, ši diskusija padės kiekvienam išsamiau suvokti aplinkos kaitos procesus, jų sąsajas su mūsų pačių veiksmais”.

Diskusija „Ekologiška gyvensena - kvailumo amžiaus pareiga?” įvyks liepos 1 dieną, 18 valandą, kavinėje „Balti drambliai”.

Ši diskusija yra aplinkosauginės - edukacinės iniciatyvos „Ekologiška vasara: sau, miestui ir visuomenei”, kurią rengia „Ekoinstitutas” kartu su partneriais žmogaus teisių kino festivaliu „Ad hoc: Nepatogus kinas”, kino teatru „Pasaka”, naujienų portalu alfa.lt ir kavine ,,Balti drambliai”, dalis.

Ekoinstituto” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras