BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gandrų grįžimo šventė Verkiuose

Kovo pabaigoje gamtininko kalendoriuje žymėtina Gandro sugrįžimo diena. Ankščiau kaimuose buvo labai laukiama pasirodant pavasarinių gandrų, buvo manoma, kad pamačius gandrą visi darbai, kaip iš pypkės eis, seksis arti, sėti, galvijus auginti, šienauti, rugius sėti. Sugrįžtant pavasariui, paskrendant paukščiams, kovo 26 d. 10.30 val. Verkių regioniniame parke bus minima Gandrų grįžimo šventė.

Šią dieną į Verkių dvaro parką sugužės daugybė privačios „Saulės” vidurinės mokyklos moksleivių, kurie kartu su svečiais iš Norvegijos, projekto „Inkilai - paukščių namai” dalyviais klausysis ornitologo Remigijaus Karpuškos pasakojimų apie Gandrų grįžimo šventę, gandrus ir jų reikšmę žmonėms bei Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos kultūrologės Rasos Morkūnaitės pasakojimų apie gandrus lietuvių tautosakoje.

„Saulės” privačios vidurinės mokyklos mokiniai taip pat atliks savo dainų ir šokių programą paukščių tematika bei pristatys parodą „Paukščiai ir mes”. Gandro šventės dalyviai Verkių regioniniame parke iškels keletą inkilų, kad parskridę paukšteliai rastų savo namus.

Kviečiame kartu paminėti „Gandro šventę” kovo 26 d. 10.30 val. Verkių regioniniame parke!

Projektą koordinuoja „Saulės” privačios vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Vida Sinkevičienė.

Taip pat kviečiame stebėti ar sugrįš gandrai į legendinį lizdą, kuris yra filmuojamas, o medžiaga transliuojama internete dieną ir naktį.

Parengta pagal Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos ir Vikipedijos informaciją

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Megatron2010-03-22 11:18

Įdomu, galima stebėti tą lizdą per kamerą ištisą sezoną… :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras