BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gandai nepasitvirtino: Naujojoje Vilnioje koksocheminis kuras deginamas nebus

Jau kuris laikas Naujosios Vilnios gyventojai įbauginti, esą jie nuodijami kenksmingu koksocheminiu kuru. Modernizuojamoje rajono katilinėje apsilankęs mero pavaduotojas Romas Adomavičius teigia, kad pagrindo nerimauti tikrai nėra.

„Atsakingai pareiškiu, kad Naujosios Vilnios katilinėje koksocheminis kuras niekada nebuvo ir nebus deginamas. Katilinė yra kūrenama įprastomis gamtinėmis dujomis, o nuo liepos mėnesio pereis prie ekologiško ir gerokai pigesnio vietos biokuro. Toks gyventojų gąsdinimas - priešrinkiminis politikavimas”, - sako R. Adomavičius.

Perėjus prie biokuro šiluma vilniečiams atpigtų 30 procentų

Šių metų liepą bendrovė „Vilniaus energija” vietinio biokuro deginimui pritaikys Naujosios Vilnios rajoninę katilinę.

Naujuose katiluose vietoj gamtinių dujų bus deginamas vietos biokuras: smulkinta mediena, miško kirtimo ir valymo atliekos, medienos perdirbimo įmonių atliekos, skiedros, šiaudai. Tai leis dvideginio emisijas sumažinti apie 17 tūkst. tonų per metus, gamtinių dujų suvartojimą - 7,4 tūkst. tne (tonos naftos ekvivalento) per metus, mazuto - 274 tne per metus.

Baigiamą rekonstruoti Naujosios Vilnios katilinę apžiūrėjęs mero pavaduotojas Romas Adomavičius sako, kad sprendimas ir kitose sostinės jėgainėse šilumos energiją gaminti iš vietos biokuro, ne tik išspręstų aplinkos taršos problemą, bet ir šilumos kainą vilniečiams sumažintų beveik 30 proc., o pinigai už perkamą kurą liktų Lietuvoje. Be to, tai padėtų sukurti daugiau darbo vietų.

Mero pavaduotojas įsitikinęs, kad šiemet mūsų laukia eilinis dujų brangimas. Kovo mėnesį paaiškės galutinė jo kaina. Realu, kad už gamtines dujas mokėsime brangiausiai visoje Europoje. Todėl reikia orientuotis į ekologišką kurą.

„Miesto jėgainės turi dvi alternatyvas. Galime investuoti į filtrus, atmosferos taršai mažinti, ir likti priklausomi nuo importuojamų dujų, kurių kaina Lietuvoje - viena didžiausių Europoje. Tuomet vartotojams nuo 15 iki 25 proc. dar brangs šiluma. Arba pereiti prie biokuro ir gerokai atpiginti šilumos kainą”, - sako R. Adomavičius.

Šiandien šilumos energiją Vilniuje gamina trys elektrinės, veikiančios Savanorių prospekte, Baltupiuose ir Gariūnuose.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras