BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Galima spėti, kad ši neeilinė akcija naudojama kaip dūmų uždanga

Ekspertai.eu sulaukė dar vieno laiško, liudijančio apie metodus, kuriais prokurorai vykdo vadinamąją “raganų medžioklę” (apie tai skelbėme publikacijas “Inesa Kurklietytė: Tai gal ir gimdymas yra nusikaltimo propagavimas?“, “Tomas S. Butkus: jie galbūt lieps - nekvėpuokite“, “Dėl kratos iniciatyvos “Gimimas LT” atstovės namuose“, “Klanas nediskutuoja, bet siunčia prokuratūrą“, “Tiesa apie „tamsiąją” gimdymų namuose pusę“).

Ruda spalva pažymėtos šalys, kuriose moterys turi teisę gimdyti namuose. Iš gimimas.lt

Laiško autorės pavardė redakcijai žinoma.

———–

Šiandien kalbėjausi su savo klasioke, 9 vaikų motina, akušere, kelis vaikus pagimdžiusia namie, padėjusia ir kitoms…

Gyvena jie itin kukliai, dvi vyresnės dukros mokosi Vilniaus universitete, viena studijuoja klasikinę filologiją. Visi vaikai lankė arba lanko Balio Dvariono muzikos mokyklą. Vyresnės mergaitės koncertuoja su Algirdo Klovos folkloro ansambliu, dalyvauja ir “Ratilio”. Mažiausioms dvynukėms, regis, po 4 ar 5 metus, viena sesutė turi Dauno sindromą. Uolūs katalikai, mama bendradarbiavo su Marijos radiju.

Į jos krosnimi kūrenamus namus antradienį 7 valandą ryto atvyko keturi policininkai ir vaikų teisių atstovė. Prie atvirų durų perskaitė 4 puslapių kratos orderį. Visi vaikai dar miegojo - tai buvo paskutinė atostogų diena (po vasario 16-osios dar dvi dienos moksleiviams buvo laisvos). Mamą taip pat rado su naktiniais.

Įėję į vidų išsyk konstatavo, jog namuose šalta, netvarkinga (buvo nesuplauti indai, iš vakaro suneštos malkos…). Krėtė namus iki 11 valandos. Kadangi mamai ėmė “kalti” širdis, baigdami konstatavo, kad vaikai nepamaitinti ir neprižiūrėti… Išsivežė kompiuterius - veikiantį ir sulūžusį - kasetes su vaikų filmukais, rastas kelias nuogų vaikų nuotraukas. Norėjo išsivežti ir vaikus… Daugiau detalių neišklausinėjau, kiek žinau, vyras dvi dienas negalėjo gauti vaikų teisių apsaugos tarnybos rašto kopijos…

Ši istorija tik viena iš daugelio… Visi įbauginti, Degutienės ir kitos -ienės bei -aitės tyli.

Manau, tapome įkaitas, tarkime, sistemos…

Dar po vieno renginio teko kalbėtis su Inge Lukšaite ir Zita Kelmickaite. Kalba pakrypo ir apie šiuos įvykius, po to - net apie Garliavą (Z. K. paklausė, kaip ten vis dėlto buvo… Kitką paneigę, abi pripažino, jog 17-oji diena buvo blogis). Baigė kalbą bendru sutarimu - geriau apie tai nežinoti… ir išsibėgiojo. Tik Z. Kelmickaitė užsiminė, kad galėtų apie mamų persekiojimus padaryti laidą, kai supras, kas vyksta. Mėginsiu padėti suprasti.

Kaip dabar patyrėme, tokia yra įprasta daugumos pozicija.

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Pacituosiu parlamentarą Naglį Puteikį: “Kova su gimdančiomis namuose yra pati didžiausia Lietuvos istorijoje teisėsaugos operacija: apklausta daugiau nei 400, atlikta kelios dešimtys kratų. Kontrabandininkai, neteisėtai praturtėję, sukčiai, išvaginėjantys bankus ir kredito unijas - visi yra labai laimingi, nes teisėsaugai nebeužtenka jėgų jų nusikaltimams tirti.”

Ką čia daugiau bepridursi. Kad teisėsauga visomis išgalėmis gina valstybinio masto nusikaltėlius, jau seniai nebestebina. Tokia šios dienos Lietuvos Generalinės prokuratūros misija. Su ja puikiai susidoroja prezidentės statytinis Darius Valys.

Tačiau kai valstybės vardu pradedamas masinis teroras prieš moteris, savo kūdikių susilaukusias namuose, tai verčia atsibusti net tuos, kurie galbūt buvo atbukę kito žmogaus paniekinimui ir kančiai.

Ką reiškia žiniasklaidoje numesta formulė, esą tie, kurie renkasi gimdymą namuose, yra kažkokios mistinės sektos nariai? Kodėl norima įpiršti mintį, kad žmogus, savo vaiko gimimą suvokiantis kaip ypatingą, sakralų gyvenimo įvykį, yra “sektantas”? O gal “sektantas”, anot prokurorų, yra pilietis, siekiantis tokios pat teisės, kokią turi daugelio civilizuotų Europos valstybių žmonės? Ar jau grįžome į tuos liūdnos atminties laikus, kai dvasinį žmogaus gyvenimą ir mintis kontroliavo specialūs KGB padaliniai?

Kodėl tos masinės kratos vykdomos taip bukai demonstruojant jėgą - užgriūnant paryčiais, krečiant namus mažamečių vaikų akivaizdoje, tarsi pasityčiojimui išsivežant su jokiomis bylomis nesusijusius daiktus? Man visa tai primena epizodą iš istorijos, apie kurį nesinori net galvoti - kai sutemus žmonės nuščiūdavo iš siaubo, išgirdę trinktelėjimą lauke ar beldimą į duris, nes naktimis po kiemus važinėdavo “juodieji varnai”, o į duris belsdavo anos valstybės saugumiečiai…

O gal jau atėjo laikas, kai turėsime gultis, prieš tai pasiruošę kratai, susikrovę į lagaminą daiktus, jei kartais areštuotų, ir paaiškinę savo mažiesiems, kad gali ateiti “tetos ir dėdės”, kurie juos išsiveš “laikinai pagloboti”?

Šios milžiniškos teisėsaugininkų operacijos atgarsis šalyje labai didelis, bet kratos ir prievarta nesiliauja.

Ekspertai.eu nesikreipia į kratas organizuojančią prokuratūrą, nes situacija tikrai nejuokinga, o juokingiems ir bukiems prokuratūros atsakymams dabar ne metas.

Taip pat beprasmiška kreiptis ir į simbolinius Lietuvos valstybės vadovus - premjerą bei Seimo pirmininką. Juk jų atsakymas aiškus iš anksto: niekas valstybėje neturi teisės kištis į teisėsaugos darbą ir veiksmus, kokie jie bebūtų.

Todėl galima nebent užduoti retorinį klausimą - ponai prokurorai, gal jūs kaip įkalčius konfiskuosite ir vaikus, gimusius namuose? Ir dar: kas yra tikrasis šios masinės akcijos užsakovas?

Galima spėti, kad ši neeilinė akcija tėra naudojama kaip dūmų uždanga, siekiant atitraukti dėmesį nuo šalyje vykdomų didelio masto aferų projektų.

P. S. Esmę apie Generalinę prokuratūrą rasite čia:

Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius

Nusikalstamas Lietuvos VSD ir prokuratūros bendravimas su Rusijos FSB

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras