BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fukušimos atominėje elektrinėje užfiksuotas rekordinis radiacijos lygis

Ketvirtadienį Fukušimos atominės elektrinės apsauginės dambos viduje radiacija pasiekė aukščiausią lygį, lyginant su tais, kurie buvo nuo pat avarijos momento 2011 m. kovą, praneša kompanijos operatorius “Tepco”.

Nuotr. iš www.thesleuthjournal.com

Šiuo metu cezio santykis vandeny sudaro 1200 bk/litre (norma - 90 bk/litre). Šitie rodikliai 13 kartų viršija antradienį paimtų mėginių rodiklius.

Vakar BBC pranešė, kad Japonijos atominėje elektrinėje “Fukušima” dirbantys šeši žmonės buvo užpilti radioaktyviu vandeniu.

Radioaktyvus vanduo ant darbininkų išsipylė iš vamzdžio, kurį jie norėjo pakeisti. “Fukušimos” kompanija mano, kad šis įvykis neturėtų padaryti didelės žalos darbininkams, nes šie buvo apsivilkę apsauginius spec. kostiumus.

Praėjusią savaitę iš remontuojamos “Fukušimos” į aplinką išbėgo net 450 tonų radioaktyvaus vandens. Kompanijos operatorius teigė, kad šio nutekėjimo nebuvo galima išvengti, nes radioaktyvaus vandens rezervuarai dėl stipraus lietaus yra perpildyti.

Dėl užsitęsusio ir neplanuotai sudėtingo šios atominės elektrinės sutvarkymo “Fukušimos” kompanija prašo 5,1 milijardo dolerių kredito.

Primename, kad nelaimės atominėje elektrinėje “Fukušima” prasidėjo po stipraus žemės drebėjimo 2011 m.

Šiuo metu Japonijoje nebeveikia nei vienas atominis reaktorius iš 50 - paskutinis buvo sustabdytas rugsėjo mėnesį.

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras