BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fotografijų paroda „Technologijos gamtai“

Šių metų lapkričio 5 - gruodžio 16 dienomis Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvairiose Lietuvos savivaldybėse rengia įgyvendintų aplinkotvarkos projektų fotografijų parodą „Technologijos gamtai”. Fotomenininko Audriaus Tuleikio nuotraukose šalies gyventojai išvys, kokius aplinkotvarkos projektus įgyvendino Lietuva per 2007-2013 m. Europos struktūrinių fondų paramos laikotarpį, kaip jie pakeitė aplinką ir žmonių gyvenimo kokybę.

Parodą pristatanti APVA, kuri užtikrina, kad projektai būtų įgyvendinti efektyviai, nuo 2007-2013 m. programos įgyvendinimo pradžios iš viso pasirašė daugiau kaip 400 sutarčių, kurių vertė daugiau kaip 3,4 milijardo litų.

Pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrine parama, Lietuvoje buvo įgyvendinti įvairūs aplinkosaugos projektai, kurių dėka pagerinta aplinkos ir žmonių gyvenimo kokybė. Jau pastatytos arba rekonstruotos 47 nuotekų valyklos ir 23 vandens gerinimo įrenginiai. Nutiesta bei rekonstruota daugiau kaip 1700 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Visoje Lietuvoje sukurta nauja pažangi atliekų tvarkymo sistema: uždaryti šimtai sąvartynų, sukurta 10 regioninių atliekų tvarkymo sistemų, įrengta 11 regioninių sąvartynų, užtikrinančių, kad atliekos neterš aplinkos ir nekenks gyventojų sveikatai. Lietuvos gyventojai realią naudą pajuto ir įgyvendinus saugomų teritorijų, taip pat praeityje užterštų teritorijų, vandens telkinių gerinimo darbus, Baltijos pajūrio juostos tvarkymo ir kitus projektus.

„Dauguma projektų iš esmės pagerino įvairių Lietuvos vietovių aplinkos vaizdą ir sveikatingumą. Miestų, miestelių aplinka tapo švaresnė. Vietoj nelegalių šiukšlynų ar pavojingomis atliekamos užterštų teritorijų atstatyta natūrali gamtos aplinka, išvalyti įvairiomis pramoninėmis ir organinėmis sąnašomis užteršti vandens telkiniai, tūkstančiams gyventojų atsirado galimybė prisijungti ir naudotis centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų nuvedimo sistemomis. Prie paklotų tinklų jau prisijungė arba iki programos pabaigos dar prisijungs per 60 tūkstančių šalies gyventojų”, - sakė Aplinkos projektų valdymo agentūros direktorius Kastytis Tuminas.

Pasak APVA direktoriaus, įgyvendintų aplinkotvarkos projektų fotografijos parodoje „Technologijos gamtai” šalies gyventojai galės akivaizdžiai pamatyti, kas sukurta ir padaryta naudojantis Europos Sąjungos struktūrine parama. „Parodoje mes stengiamės pristatyti įvairiose srityse įgyvendintus projektus ir jų fotografijas, parodyti žmonėms, kokia įgyvendintų šiuolaikinių aplinkos tvarkymo sprendimų nauda”, - sakė K. Tuminas.

Lapkričio mėnesį fotografijų paroda „Technologijos gamtai” bus eksponuojama Žemaitijoje. Lapkričio 6-11 dienomis ją buvo galima aplankyti Telšiuose, o lapkričio 12-18 d. paroda bus eksponuojama Šiaulių miesto savivaldybėje. Vėliau paroda iškeliaus į Ukmergę (lapkričio 22-27 d.), Alytų (lapkričio 29-gruodžio 5 d.) bei Trakus (gruodžio 16-20 d.).

Fotomenininko A. Tuleikio darbuose užfiksuota 16 projektų skirtinguose Lietuvos miestuose ir gyvenvietėse, parkuose bei draustiniuose, naujuose arba uždarytuose sąvartynuose, vandentvarkos įmonėse.

Kviečiame pasigrožėti vaizdais:

APVA informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras