BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežerus išvalė ir teršia toliau

Pagal Europos Sąjungos aplinkosauginius reikalavimus iki 2015-ųjų kiekviename miestelyje turėtų stovėti modernūs nuotekų valymo įrenginiai. Tačiau Kupiškio rajone darbai pradėti atvirkščiai - pirmiausiai valomi ežerai, nors į juos ir toliau plaukia miestelio nuotekos, praneša LTV naujienų laida „Šiandien”.

Nors europinėmis lėšomis Skapiškio ežeras išvalytas prieš mėnesį, tačiau iki šiol į jį bėga teršalai. Jie teka ne tik iš paežerėje prieš pusšimtį metų pastatytų vandens valymo įrenginių, bet ir iš šalia esančios mokyklos bei daugiabučio.

Gyventojai stebisi, kodėl pirmiausiai buvo valomas ežeras, o ne modernizuojami įrenginiai.

„Pats tikslas buvo ežero valymas. Tai tuo atžvilgiu lyg ir pradėta nuo to galo, tie darbai jau įvykdyti. Dabar automatiškai kyla ir valymo įrenginių klausimas”, - sako Kupiškio rajono Skapiškio seniūnas Valdas Juškevičius.

Aplinkosaugininkai sako, kad tokiems nedideliems, kaip Skapiškio, valymo įrenginiams pašalinti nuotekas į atvirus vandenis nereikia. Jiems leistini didesni taršos normatyvai, tačiau privaloma iš rezervuarų išsiurbti dumblą. Nuotekų taršą esą kartą per tris mėnesius tikrinantys specialistai dabar vėl paėmė mėginius.

„Tėkmės jokios nebuvo, debito pamatuoti negalima, ten pribėgę to vandens. Ėmėm atsargiai, kad žinotumėm, koks ten vanduo. Mėginį paėmėme, jis nuvežtas į laboratoriją, atsakymai bus liepos 26 dieną”, - tvirtina Kupiškio rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėja Vita Stančikienė.

Didžioji dalis Kupiškio rajono gyventojų savo nuotekas tvarko kaip išmano. Nauji valymo įrenginiai pastatyti tik keliuose miesteliuose ir kaimuose. Europos Sąjunga įpareigoja po 2015 metų centralizuotas komunalines paslaugas teikti ne mažiau kaip 95 procentams gyventojų.

„Negalima vienu metu kaimeliuose ir miesteliuose įrengti įrengimų, juolab, kad tai didelės lėšos. Dabar vyksta pirmas etapas - Kupiškio nuotekų įrenginių rekonstrukcija. Kai bus įgyvendintas šitas projektas, toliau žiūrėsime”, - sako Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis.

Rajono nuotekoms sutvarkyti reikėtų apie dvidešimt milijonų litų, todėl abejojama, ar per ketverius metus tai pavyks įgyvendinti. Direktorius viliasi, kad kitąmet, rekonstruojant Skapiškio mokyklą, bus modernizuoti ir jos valymo įrenginiai, tad ežero tarša turėtų sumažėti.

Zina Paškevičienė
LTV „Šiandien”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras