BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežerų pakrantės – jau nebe ežerų pakrantės?

Gerbiamieji, staiga sužinome eilinį stebuklą. Judėjimas viešino Balčio ežero (buvusio ornitologinio draustinio šalia Pilaitės) tragediją. Draustinis buvo įkurtas po dabartinio judėjimo vadovo A.Knystauto ir jo mokslinio darbo vadovo profesoriaus R. Kazlausko teikimo Gamtos apsaugos komitetui sovietiniais laikais. Vadovas K. Giniūnas palankiai įvertino gamtosauginę inicityvą. Ežerą, esantį praktiškai Vilniaus mieste, teko paskelbti ornitologiniu draustiniu. Dėl gausybės ten perinčių retų paukščių. Dabar - nepriklausomybės laikais - situacija kita.

Hubert Śmietanka nuotr.

Draustinis panaikintas, nes žemė aplink per daug vertinga. Grubiai užstatyta, o pats ežeras verčiamas bala. Ežere peri didieji ir mažieji baubliai (europinės svarbos paukščiai), nendrinės lingės, švygždos, ilgasnapės vištelės, perkūno oželiai, remezos, daugybė nendrinukių ir krakšlių.

Judėjimas „Už gamtą” bei Lietuvos žaliųjų judėjimas kreipė dėmesį dėl Balčio užstatymo. Dabar atkeliavo paaiškinimas, jog ežero riba - ne jo krantai. Tai paslaptinga linija, esanti vandens telkinio viduryje. Nes ten auga nendrės. O realiame krante galima daryti, ką nori.

Šis absurdiškas siūlymas bus svarstomas Aplinkos ministerijoje 08.30 rytoj. Kadangi judėjimas apie tai sužinojo ką tik, informuojame taip vėlai. Manome, kad turėtų būti įdomu - ežerų pakrantės - jau nebe ežerų pakrantės.

Algirdas Knystautas

Judėjimas „Už gamtą”

Patiko (7)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Gediminas Kontrimas2011-07-05 12:16

Tikroji ne ežero, bet nužmogejimo ir godumo ribos problema…

Rašyti komentarą

Tavo komentaras