BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Europos Parlamentas siekia paskatinti naujos kartos biodegalų gamybą

Trečiadienį EP nariai pasiūlė apriboti biodegalų gamybą iš žemės ūkio kultūrų ir paskatinti gaminti šį kurą iš atliekų bei jūros dumblių. Tai leistų sumažinti šiltnamio efektą turinčių dujų išmetimą dėl intensyvaus žemės naudojimo. Dėl naujų normų bus toliau deramasi su ES Taryba.

©BELGA/DPA

“Sveikinu Parlamento balsavimą, kuris tinkamai atsižvelgė į šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas, netiesioginį žemės paskirties keitimą ir būtinybę apriboti pirmos kartos biodegalus. Tai svarbus signalas, kad nuo 2020 m. reikia sutelkti paramą pažangiesiems biodegalams “, - teigė EP pranešėja Corinne Lepage (Liberalai ir demokratai, Prancūzija). Ji taip pat apgailestavo, kad “Parlamentas nesuteikė jai mandato deryboms, galėjusio padėti nedelsiant susitarti su Taryba ir taip suteikti daugiau aišku pramonei, ketinančiai investuoti minėtoje srityje”.

Esamos taisyklės įpareigoja ES valstybes užtikrinti, kad iki 2020 m. atsinaujinanti energija sudarytų bent 10 proc. transporto sektoriuje suvartojamos energijos. Parlamentas siūlo šį įpareigojimą sukonkretinti pažymint, kad iki 2020 m. pirmosios kartos biodegalų dalis neturi viršyti 6 proc., o pažangiųjų biodegalų, kurių gamybai naudojamos atliekos ar jūrų dumbliai, dalis turėtų sudaryti bent 2,5 proc. transporto sektoriuje suvartojamos energijos.

Kartu EP nariai pažymi, kad vis daugiau žemės naudojama biokuro kultūroms auginti, o dėl to į atmosferą išmetama daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Todėl netiesioginis žemės paskirties keitimas iš dalies pakerta aplinkosauginius biodegalų privalumus.

Naujųjų taisyklių projektui pritarė 356 EP nariai, nepritarė 327, o susilaikė 14. Dėl šios direktyvos toliau bus deramasi su ES Taryba. Tikėtinas antrasis svarstymas.

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras