BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Europos Komisija siekia kriminalizuoti sėklas ir valdžios neregistruotus augalus

Naujas įstatymas, kurį pateikė Europos Komisija, paverstų sėklų “auginimą, dauginimą ir mainus” neteisėta veikla, jei šios sėklos nebuvo “ištirtos, patvirtintos ir pripažintos” naujos ES biurokratinės sistemos - “ES Augalų įvairovės agentūros”. Šis Augalų reprodukcinės medžiagos įstatymas leistų valdžiai kontroliuoti visus augalus ir jų sėklas, o ūkininkai, auginantys savo augalus iš nereglamentuotų sėklų, būtų laikomi nusikaltėliais.

Šio įstatymo projektas jau keletą kartų buvo iš dalies pakeistas, dėl didelio ūkininkų pasipriešinimo. (Projektą lietuviškai rasite čia.)

“Šis įstatymas kaip mat atims galimybę iš individualių ūkininkų, sodininkų, ekologiško maisto augintojų ir smulkiųjų ūkininkų veisti ir tobulinti savo daržovių variacijas, - pasisako daržovių veisėjas ir “Tikrųjų sėklų katalogo” (http://www.realseeds.co.uk/seedlaw.html) direktorius Benas Gabelis. “Namų sodininkų poreikiai yra visai kitokie - jie viską daro rankomis, o ne mechanizuotomis priemonėmis, ir nenaudoja arba negali naudoti stiprių chemikalų. Taigi, nėra būdo kaip užregistruoti augalų veisles, kurios paprastai naudojamos smulkiu mastu, nes tai neatitiktų griežtų reikalavimų, nustatytų Augalų įvairovės agentūros, kuriai rūpi tik sėklos, naudojamos stambaus masto industriniuose ūkiuose.”

Valdžia galiausiai ketina užregistruoti faktiškai visus augalus, sėklas ir sodinukus

Visi valdininkai, be abejo, yra sužavėti šios idėjos, kad viską galima užregistruoti ir apibrežti. Po šio ES pateikto įstatymo 4 antrašte:

IV antraštinė dalis. Veislių registravimas nacionaliniuose ir Sąjungos registruose

Veislių registrai

Kad veisles būtų galima tiekti visos Sąjungos rinkai, jos įtraukiamos į nacionalinį registrą arba Sąjungos registrą, pateikiant tiesioginę paraišką Bendrijos augalų veislių tarnybai (BAVT).

Ūkininkai taip pat privalėtų mokėti šiai ES biurokratinei sistemai už nuosavų sėklų registraciją:

Kompetentingos institucijos ir BAVT turėtų imti metinius mokesčius už paraiškų nagrinėjimą, formalias ir technines ekspertizes, įskaitant auditus, veislių pavadinimus ir veislių palaikymą tol, kol galioja registracija.

Net jei ir šis įstatymas iš pat pradžių būtų taikomas tik komerciniams ūkininkams, tai anksčiau ar vėliau paliestų ir nekomercinius ūkininkus, kuriems taip pat būtų taikomi šie beprotiški reglamentai.

Nenormali biurokratija

“Tai vienas iš nekontroliuojamos biurokratijos atvejų”, - pabrėžia Benas Gabelis. “Šis įstatymas tesukurs naują nišą ES tarnautojams, kuriems mokama už tai, kad kiaurą dieną judintų kalnus dokumentų, taip benaikinant ūkininkų sėklų išteklius ir griaunant ūkininkų teisę auginti tai, ką jie nori. Taip pat susirūpinimą kelia tai, kad dokumentas įgalina ES ateityje reguliuoti ir licenzijuoti bet kokią augalų rūšį (t.y. ne tik agrikultūrinius augalus, bet taip pat ir žoles, samanas, gėles ir visą kitą) be Europos Tarybos įsikišimo.”

Kaip užuominą į šios biurokratijos beprotiškumą, nuo kurios bus priklausomi sodininkai bei daržininkai, perskaitykite ištrauką iš pateikto ES įstatymo:

Nustatomos konkrečios nuostatos dėl registravimo Sąjungos veislių registre ir dėl galimybės pareiškėjui pareikšti skundą prieš BAVT sprendimą. Tokių nuostatų nėra dėl registravimo nacionaliniuose veislių registruose, nes jiems taikomos nacionalinės administracinės procedūros.

Bus nustatyta nauja prievolė BAVT atlikti kiekvieno nacionalinio veislių ekspertizės centro auditą, siekiant užtikrinti, kad veislių registravimo procesas Sąjungoje būtų kokybiškas ir suderintas. Nacionalinės kompetentingos institucijos atliks profesionalių veiklos vykdytojų ekspertizės centrų auditą ir juos patvirtins. Jeigu bus pateikiama tiesioginė paraiška BAVT, ji atliks ekspertizės centrų, kuriuos naudoja veislės ekspertizei, auditą ir juos patvirtins.

Toks distopiškas išdėstymas leidžia manyti vieną: visi ūkininkai turėtų pasirengti blogiausiai valdžios reakcijai dėl sėklų, augalų ir sodų.

Realseeds.co.uk perspėja dėl bandymo suprasti šį įstatymą vien tik perskaičius:

Jūs negalite suprasti šio įstatymo perskaitę tik santraukos pirmus 5 puslapius ar panašiai. Santrauka nėra tai, kas bus priimta kaip įstatymas. Tai patys straipsniai, kurie bus priimti, o santrauka neturi jokio teisinio statuso. Ji tėra naudojama kaip pagalbinė priemonė publikai ir įstatymų leidėjams. Santrauka turėtų suteikti pagrindinę informaciją siūlomų teisės aktų kontekste, kad žmonės žinotų kas vyksta ir kodėl.

Problema su šiuo įstatymu visuomet buvo ta, kad santraukoje išpučiamas muilo burbulas dėl bioįvairovės išsaugojimo ir įstatymų supaprastinimo - visa tai, kas mums patiktų, bet įstatymo straipsniuose kalbama visiškai priešingai. Ir santrauka nėra tai, kas taps įstatymu.

Pavyzdžiui, projektų 1, 2 ir 3 santraukose kalbama apie supaprastintas sąlygas „mėgėjiškoms” veislėms. Bet visa mėgėjiškų veislių kategorija, dėl kurių sugaišome 5 metus dirbant su DEFRA, buvo panaikinta straipsniuose jau nuo pat pradžių. Nepaisant to, santraukoje ir ja paremtuose spaudos pranešimuose kalbama apie tai, kaip šis įstatymas leis išsaugoti mėgėjiškas veisles. Santrauka yra visiškas šnipštas. Nesiremkite ja bandydami susidaryti nuomonę apie įstatymą.

Taigi, būkite įspėti. Būtinai, perskaitykite viską patys ir nekreipkite dėmesio į santrauką, nes tai nėra įstatymas ir neatspindi jame esančios informacijos.

Kaip ir galėjote įtarti, šis veiksmas yra Monsanto, DuPont ir kitų sėklų dominavimo korporacijų galutinis noras. Jau seniai šie monstrai pripažino savo tikslus absoliučiai kontroliuoti planetos sėklas ir pasėlius. Kriminalizuodami privatų daržovių auginimą, taigi, ūkininkus paversdami į nusikaltėlius, ES biurokratai gali, pagaliau, perduoti maisto išteklių kontrolės estafetę galingoms korporacijoms, tokioms kaip Monsanto.

Didžioji dauguma tradicinių veislių bus kriminalizuojamos

Beveik visos tradicinės daržovių veislės bus kriminalizuojamos remiantis šiuo ES įstatymu. Tai reiškia, kad sėklų išsaugojimas ir perdavimas iš kartos į kartą - kertinis darnios gyvensenos akmuo, taps nusikalstama veikla.

B.Gabelis paaiškina, kad šis įstatymas “…iš esmės užkerta kelią nepriklausomam veislių tobulinimui namų soduose ES”

Tai, be abejo, yra galutinis visų valdžių noras: kriminalizuoti bet kokią savarankišką veiklą, leidžiančią nepriklausomai išgyventi, ir padaryti žmonių populiacijos išgyvenimą visiškai priklausomą nuo monopolinių kompanijų. Tai galioja ES ir JAV ir tai yra ką daro valdžia: užgrobiamas sektorius po sektoriaus, metai po metų, kol tu gyveni ne geriau kaip vergas po globalistinio diktatoriato pėdomis.

Internete jau yra sukurta peticija: http://www.avaaz.org/en/petition/We_dont_accept_this_Let_us_keep_our_seeds_EU

Nojaus Arka ir 240 kitų organizacijų iš 40 Europos šalių inicijavo atvirą laišką Briuselio biurokratams, kad sustabdytų šią beprotybę. (Peticija su galimybe išsiversti į lietuvių kalbą: http://translate.google.co.uk/translate?hl=en&sl=de&tl=lt&u=http%3A%2F%2Fhelfen.global2000.at%2Fnode%2F19
http://helfen.global2000.at/node/19
)

Išversta iš: http://www.naturalnews.com/040214_seeds_European_Commission_registration.html

Daugiau informacijos: http://www.realseeds.co.uk/seedlaw.html

www.lvls.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras