BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Europoje oro tarša vis dar kenkia sveikatai

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis apie 90 proc. Europos Sąjungos miestų gyventojų yra veikiami tam tikrame lygyje susiformavusių oro teršalų, kurie kenkia sveikatai. Taip teigia Europos aplinkos agentūra savo ataskaitoje “Oro kokybė Europoje- 2013″ paskelbusi paskutinius oro kokybės vertinimų rezultatus.

Transporto priemonės, pramonė, žemės ūkis, gyvenamieji būstai įtakoja oro užterštumą Europoje. Nežiūrint to, kad pastaraisiais metais išmetamų teršalų bei kai kurių oro teršalų koncentracijos sumažėjo, ataskaitoje teigiama, kad Europos oro taršos problema toli gražu neišspręsta. Du specifiniai oro teršalai, kietosios dalelės ir pažemio ozonas, vis dar turi įtakos kvėpavimo problemoms, širdies ligoms bei gyvenimo kiekybei. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kad žmogaus sveikatai gali pakenkti ir mažesnės šių teršalų koncentracijos, esančios ore, nei buvo manyta anksčiau.

Labiausiai nuo kietųjų dalelių esančių ore bei pažemio ozono koncentracijų nukenčia Europos miestai, tačiau ataskaitoje pabrėžiama, kad ir kai kuriose kaimo vietovėse pastebima didesnė oro tarša.

Be sveikatos problemų, kurias įtakoja oro tarša, ataskaitoje pabrėžiamos ir aplinkosauginės problemos, tokios kaip eutrofikacija, kurios metu padidėjęs azoto kiekis pažeidžia ekosistemas, sukeldamas grėsmę biologinei įvairovei. Eutrofikacija iki šiol yra plačiai palitusi problema, kuri veikia daugelį Europos ekosistemų.

Daugiau: http://www.eea.europa.eu/media/newsreleases/air-pollution-still-causing-harm

Aplinkos apsaugos agentūros informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras