BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Europiečiai patraukė į daržus

Foto (c) www.organic.lt

Foto (c) www.organic.lt

“Vokietijoje daržovių sėklų pardavimas išaugo 40 proc., Didžiojoje Britanijoje - 37 proc., Prancūzijoje - 32 proc., Italijoje - 30 proc., Austrijoje - 17 proc. Tačiau labiausiai prekyba daržovių sėklomis išaugo Airijoje, Lenkijoje ir Ispanijoje, atitinkamai 125, 103 ir 71 proc.”, - praneša Delfi.lt.

Šie duomenys yra paimti iš “eBay” internetinės prekybos portalo. Tačiau jeigu pažiūrėtume kiek parduodama sėklų ne internetu, o prekybos centruose, pamatytume dar didesnius skaičius. Štai Lietuvoje mažmenės prekybos įmonėse sėklų nuperkama 3 kartus daugiau, nei anksčiau, o tai yra net 300 proc.

Nors ekspertai sako, kad savų daržų auginimą paskatino ekonominis sunkmetis, tačiau nebūtinai tai tiesa. Ar sunkmečiui pasibaigus vėl žmonės daržų nebeaugins? Ar visa tai daroma dėl pinigų?

Greičiausiai - ne. Yra ir kitų priežasčių kodėl žmonės pasuko į savus daržus ir ėmė savas daržoves auginti. Pirma, ekologija tapo madinga. Griaužti įpuvusį obuolį jau nelaikoma “žemu lygiu”. Lankytis turguje jau taip pat nėra nuodėmė. Į turgų užsuka ir garsenybės, ir perka morkas, kopūstus, obuolius… Ir tai laikoma rūpinimusi sveikata ir savo vaikais. Priminsime, kad anksčiau lankymasis turguje buvo laikomas varguomenės užsiėmimu. Eidavome į turgų, nes ten pigiau. Dabar einame, nes ten sveikiau.

Net pasaulio galingieji nesigėdina auginti daržų. Štai Barako Obamos žmona Michelle įsirengė savo daržą prie Baltųjų rūmų. O kuo mes prastesni? Mes irgi juk taip galime.

Kita priežastis - didėja nusivylimas chemizuotu ūkiu. Jau daug kas supranta, kad chemija kenkia ir nenori jos ant savo pomidoro, obuolio ar braškės, o tuo labiau - savo skrandyje.

Todėl labai norisi tikėti, kad europiečiai po truputį ateina ne tik į daržus, bet ir į protą. Ir kad su sunkmečiu, tai nesibaigs, o išliks prioritetine sritimi ir po dešimtmečio.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras