BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Etiketės pagyrūnės: keli vartotojų klaidinimo atvejai

Pastaruoju metu tendencingai daugėja produktų, kurių etiketės stambiai deklaruoja, kad produktas yra natūralus, be konservantų, be E621 ar be kitų dirbtinių priedų. Sklinda gandas, kad produktų „Be E” pardavimai šoktelėjo net 60 %. Tai, žinoma, labai džiugina, tačiau kartu daugėja vartotojų apgaudinėjimo atvejų.

Atlikę trumpą tyrimą prekybos centruose radome daugybę atvejų, kuomet gamintojai tikslingai manipuliuoja užrašais - parašoma „Be konservantų”, tačiau pastudijavus atidžiau išaiškėja, kad produktas yra su E621 arba atvirkščiai parašoma “Be E621″, bet sudėtyje nurodyta daugybė dažiklių ir konservantų. Teisiškai šie gamintojai nenusižengia - jie parašo teisybę, o jau pačio vartotojo reikalas išstudijuoti etiketę iki galo.

Kiti gamintojai pasielgia dar įžūliau - parašo, kad produktas „Be E”, tačiau iš tiesų prideda daugybę cheminių priedų. Šią vasarą garsiai nuskambėjo atvejis, kai išryškėjo, kad vieni natūralūs bulvių traškučiai, iš tiesų yra su visais įmanomais skonio stiprikliais. Nacionalinė maisto ir veterinarijos tarnyba vis žada atlikti „Be E” produktų kontrolinius tyrimus, tačiau jų rezultatų taip ir nepavyksta sulaukti.

Žinoma, gamintojai nelabai ir bijo, nes baudos už melagingos informacijos pateikimą svyruoja nuo 20 iki 1000Lt. Tad turbūt Lietuvoje yra paprasčiau susimokėti baudelę ir vėl gaminti tą patį nei iš naujo pergalvoti savo strategijas. Ne veltui keli gamintojai jau keli metai neišlipa iš nacionalinės maisto ir veterinarijos tarnybos nesąžiningų įmonių sąrašo už pastovius higienos pažeidimus.

Mūsų nuomone, toks elgesys nėra labai etiškas ir korektiškas vartotojų atžvilgiu. Todėl mes nusprendėme įkurti Dėmesio! lentą, kurioje talpinsime visus galimai klaidinančiai paženklintus produktus. Lenta bus pastoviai atnaujinama, todėl kviečiame visus prisijungti ir atsiųsti tokių produktų nuotraukas. Tikėkimės bent taip paskatinsime gamintojus pergalvoti savo strategiją socialinės atsakomybės klausimais.

Dėmesio lentą galite peržiūrėti štai čia.

“Sveiko Vaiko’” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras