BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ES lėšomis ketinama rekonstruoti Panemunės – Senamiesčio dviračių taką

Kauno miesto savivaldybė teiks paraišką projektui „Dviračių infrastruktūros plėtra Kauno mieste: Panemunės-Senamiesčio dviračių tako rekonstrukcija”. Tam ketvirtadienį pritarė savivaldybės taryba. Projekto įgyvendinimo metu bus rekonstruotas Panemunės - Senamiesčio dviračių takas nuo Vytauto Didžiojo bažnyčios iki Panemunės tilto (7 kilometrai), įrengti dviračių stovai, apšvietimas ir kita reikalinga infrastruktūra dviračių takui.

Įgyvendinus projektą bus sudarytos geresnės susisiekimo sąlygos tarp Šančių, Panemunės ir Centro mikrorajonų. Įrengus dviračio tako apšvietimą bus pagerintos dviratininkų saugumo ir eismo sąlygos.

„Suskaičiuota, kad šiuo metu Kaune yra apie 48 kilometrus dviračių takų. Rekonstrukcijos projektui pasirinktas šis dviračių takas, atsižvelgiant į dviratininkų pasiūlymus ir tai, jog jo gelžbetonio danga labiausiai susidėvėjusi. Ateityje planuojama suremontuoti ir atnaujinti ir likusius miesto dviračių takus”, - sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Planuojamos dviračių tako rekonstrukcijos išlaidos sieks apie 2,6 mln. litų. Tiksli projekto vertė bus žinoma parengus projekto paraišką, galimybių studiją, techninį projektą ir įvykdžius viešojo pirkimo konkursus. Projektas 15 proc. bus finansuojamas Kauno miesto savivaldybės lėšomis (apie 309 tūkst. litų) ir ES struktūrinių fondų paramos lėšomis pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Planuojama, kad dviračių tako Panemunė-Senamiestis rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti 2012 metų pradžioje, kai bus parengta galimybių studija ir techninis projektas. Šis dviračių takas yra vienas iš seniausiai nutiestų miesto dviračių takų.

Kauniečiams šis takas patrauklus ir populiarus ir dažnai sulaukiama daug priekaištų dėl tako būklės. Dviračių takas nutiestas Nemuno pakrantėje, šalia Nemuno salos, kur baigiama statyti Žalgirio arena. Artimiausiu metu planuojama, kad padidės lankytojų srautai į šią vietą, todėl atnaujintas dviračių takas leistų užtikrinti geresnį susisiekimą ekologinėmis priemonėmis.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras