BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

EP siekia privalomo poveikio vertinimo skalūnų dujų žvalgymui ir gavybai

Trečiadienį Europos Parlamentas balsavo už tai, kad skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba hidraulinio skaldymo būdu būtų leidžiama tik atlikus poveikio aplinkai vertinimą. EP nariai taip pat pasiūlė sustiprinti visuomenės dalyvavimą poveikio aplinkai vertinime bei nustatyti aiškias taisykles, kurios padėtų išvengti interesų konflikto.

©Belga/AFP/G.Fuller

“Mes peržiūrime šiuo metu galiojančias taisykles, siekdami jas suderinti su tokiais naujas ES prioritetais kaip dirvožemis, natūralių išteklių naudojimas, bioįvairovės apsauga. Hidraulinis skaldymas kelia susirūpinimą”, teigė EP pranešėjas Andrea Zanoni (Liberalai ir demokratai, Italija).

Šiuo metu poveikio aplinkai vertinimas privalomas tik tiems projektams, kuriuos įgyvendinant per dieną išgaunama ne mažiau kaip 500 tūkst. kubinių metrų gamtinių dujų. Trečiadienį EP balsavo už tai, kad toks vertinimas būtų privalomas visų netradicinių angliavandenilių, tarp jų ir skalūnų dujų, gavybai, taip pat žvalgybai hidraulinio skaldymo būdu.

Kartu europarlamentarai siūlo numatyti priemones tinkamai informuoti visuomenę bei konsultuotis su ja prieš vykdant minėtus projektus. Naujose taisyklėse taip pat numatytos priemonės išvengti interesų konfliktų. EP siūlo nustatyti, kad poveikio studijas atliekantys ekspertai turėtų būti kompetentingi, objektyvus ir nepriklausomi.

Naujųjų taisyklių projektui pritarė 339 EP nariai, nepritarė 293, o susilaikė 28. EP atidėjo balsavimą dėl teisėkūros rezoliucijos ir suteikė pranešėjui Andrea Zanoni mandatą derėtis su Taryba dėl galutinio direktyvos teksto (tam pritarė 332 EP nariai, nepritarė 311, o susilaikė 14).

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Biliunaite2013-10-11 11:42

Vaje kokia baisi istorija! Keli lietuviukai, bijoję netgi paskelbti savo pavardes pasiūlė sutverti stebuklus ir išsikvietė Chevron. Vaje! Visai taip, kaip vienas pažiba iš Yahoo group Telepatija nurodinėja Lietuvos kunigaikščių kapų vietas ir visokius lobius. Vaje!! Tik bėkit visi, stebuklai laukia. Visiems lietuviams neaišku ir tik tokiems telepatams ir ševrončikams matomi tie stebuklai. Vaje!!! Reikia Mindaugo karūnos ir Saulės mūšio kryžiuočių kapų prie to piliakalnio..? Viską nuo pavasario rasite surašytą pas stebuklingąjį telepatą ir Ševroną. Vaje!!!!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras