BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

EP narių akiratyje – Dohos derybos dėl klimato kaitos

Ambicingesnis planas mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir didesnė pažanga siekiant visuotinio susitarimo dėl klimato kaitos - tai pagrindiniai tikslai, kurių turėtų siekti Europos Sąjungos delegacija per lapkričio pabaigoje Dohoje prasidėsiančias derybas dėl klimato kaitos. Taip sakoma rezoliucijos projekte, dėl kurio europarlamentarai balsuos kitą savaitę plenarinėje sesijoje Strasbūre.

Dohos (Kataras) konferencija dėl klimato kaitos - 18-oji Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos šalių konferencija ir 8-asis Kioto protokolo šalių susitikimas - vyks 2012 m. lapkričio 26 d.-gruodžio 7 d.

„500 mln. žmonių atstovaujantys europarlamentarai gali pasidalinti savo patirtimi aplinkosaugos teisėkūros srityje su kitų šalių parlamentarais, vyriausybių ir pilietinės visuomenės atstovais”, - apie dalyvavimą Dohos konferencijoje kalbėjo Karl-Heinz Florenz (Europos liaudies partija, Vokietija).

Europarlamentarų dalyvavimas pokalbiuose dėl būsimo susitarimo klimato kaitos klausimu svarbus, nes vėliau jie turės patvirtinti ES prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus.

Dohos derybose tikimasi pasistūmėti į priekį siekiant iki 2015 metų sudaryti visuotinį teisiškai įpareigojantį susitarimą klimato kaitos klausimu, kuris nuo 2020 metų turėtų pakeisti Kioto protokolą.

„ES ir mūsų partneriai visame pasaulyje privalo laikytis pažadų. Laikas judėti į priekį”, - kalbėjo Aplinkos komiteto pirmininkas Matthias Groote (Socialistai ir demokratai, Vokietija), vadovausiantis EP narių delegacijai Dohoje.

Lapkričio 6 dieną Aplinkos komiteto patvirtintame pranešime ES raginama iki 2020 metų 30 proc. sumažinti anglies dvideginio išmetimą, lyginant su 1990 metais. Šiuo metu ES yra įsipareigojusi taršą mažinti 20 proc.

EP narių nuomone, norint pasiekti tikslą apriboti bendrą kasmetinį pasaulio vidutinės paviršiaus temperatūros kilimą iki 2 laipsnių Celsijaus, būtini ambicingesni žingsniai.

Be to, jie remia šalių ryžtą susitarti, kad antrasis Kioto protokolo įsipareigojimų laikotarpis prasidėtų 2013 m. sausio 1 d., o prie naujos tarptautinės sistemos, įtraukiančios visas šalis, butų pereita iki 2020 m.

Europarlamentarai taip pat ragina toliau siekti, kad būtų pradėtas naudoti Ekologinis klimato fondas, skirtas besivystančioms šalims.

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras