BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

EP nariai ragina mažinti chemikalų poveikį hormonams

Per pastaruosius dvidešimt metų padidėjo sergamumas endoktrininėmis ligomis. Viena iš galimų priežasčių - hormonus ardančių medžiagų poveikis mūsų organizmui. „Nors neturime atsakymų į visus klausimus, žinome pakankamai, kad galėtume reguliuoti šias medžiagas vadovaudamiesi atsargumo principu”, - teigia Åsa Westlund (Socialistai ir demokratai, Švedija), dėl kurios pranešimo šiuo klausimu trečiadienį balsuos Aplinkos komitetas.

Manoma, kad plastikinėse maisto pakuotėse naudojamas bisfenolis A susijęs su vyrų nevaisingumo plitimu.

Endoktrininė sistema atsakinga už hormonų gamybą. Jie reguliuoja daugelį organizmo funkcijų, įskaitant reprodukciją, medžiagų apykaitą, imunitetą, elgseną, augimą ir vystymąsi.

Endoktrininę sistemą ardančios medžiagos - tai chemikalai, galintys sutrikdyti hormonų sistemą ir tokiu būdu neigiamai paveikti sveikatą.

Tarp hormonus ardančių medžiagų - steroidai, pesticidai, polichlorinti bifenilai (PCB), bisfenolis A (BPA), dioksinai, plastiko priedai, kontraceptikai, gydymas hormonais.

Jų esama maisto pakuotėse, odos priežiūros produktuose, kosmetikoje, statybinėse medžiagose, elektronikos prekėse, balduose ir grindų dangoje.

Moksliniais tyrimais įrodyta, jog kai kurios endokrininę sistemą ardančios medžiagos vis labiau susijusios su vėžiu, mažesniu vaisingumu ir galimu poveikiu žmogaus elgsenai ir vystymuisi.

Todėl EP pranešimo projekte siūloma:

  • apriboti endokrininę sistemą ardančių medžiagų naudojimą odos priežiūros produktuose, tekstilės gaminiuose ir žaisluose;
  • taikyti griežtesnius saugumo reikalavimus statant ir įrengiant ikimokyklinio ugdymo patalpas ir mokyklas bei kitas patalpas;
  • galiojančiose ES teisės aktuose nustatyti tyrimų reikalavimus, kuriais remiantis būtų nustatomos hormonus ardančios medžiagos.

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras