BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Elektromobilių virusas pasiekė ir Didžiąją Britaniją


Didžiosios Britanijos vyriausybė paskelbė savo planą, kuriuo tikimasi paskatinti įprastinių automobilių pakeitimą elektromobiliais. Šiame plane elektromobilio įsigijimui numatyta 25 proc. vyriausybės subsidija (t.y. iki 7654 JAV dolerių). Plane taip pat numatyta visoje šalyje įrengti tūkstančius pakrovimo stotelių, praneša „Allcarselectric.com”.

Iš viso šalies valdžia ketina skirti 350,7 mln. JAV dolerių britų vartotojams, norintiems įsigyti elektra varomas transporto priemones. Kaip teigė Didžiosios Britanijos transporto sekretorius lordas Adonis, iniciatyva startuos 2011 m. sausį.

Krovimo stotelių infrastruktūrai plėsti numatyti 45,7 mln. JAV dolerių - stoteles ketinama įrengti prie darboviečių, gatvėse ir parkavimosi aikštelėse. Kai kuriuose miestuose šeimoms, kurios norės įsirengti pakrovimo stoteles savo namuose, vyriausybė kompensuos 114 JAV dolerių.

Automobilių gamintojai „Mitsubishi” ir „Nissan” pasveikino šį Didžiosios Britanijos žingsnį. Abi įmonės planuoja kitais metais šiame regione pristatyti savo elektromobilius - „2011 Nissan Leaf” ir „Mitsubhishi i-MiEV”.

Elektromobiliams neabejinga ir JAV

Valdžios subsidijos elektromobiliams ir jiems reikalingai infrastruktūrai ne naujiena ir Jungtinėse Valstijose. Praėjusią savaitę Kalifornijos valstija parodė panašią iniciatyvą - paskelbė apie 5000 JAV dolerių mokesčių nuolaidą įsigyjant elektromobilius ir dar papildomus 7500 JAV dolerių, kuriuos ketinama skirti žmonėms, norintiems vairuoti aplinkai draugišką transporto priemonę.

JAV vykdomas „EV projektas”, kurio tikslas - daugelyje miestų įrengti elektromobilių pakrovimo stoteles. Šiame projekte dalyvauja per 50 įvairių organizacijų, tarp kurių - miestų valdžios, universitetai ir kt., kurie siekia užtikrinti paprastą elektromobilių vairuotojų prieigą prie reikalingos infrastruktūros.

Tokios valdžios iniciatyvos ne tik sumažina vartotojams elektromobilių kainas, palengvina jų pakrovimą, bet ir tarsi išsiunčia garsų signalą, kad šios technologijos patvirtintos „valdžios antspaudu”. Tam, kad elektromobiliai galėtų turėti teigiamą įtaką aplinkai, reikia, kad jų būtų daug. Šios iniciatyvos leis, kad tai įvyktų.

Emobility

Nuotraukoje Nissan Leaf (c) Gamintojo nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

maggie2010-03-19 18:47

Daugiau ekologišką elektra varomi automobiliai

Rašyti komentarą

Tavo komentaras