BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Elektra gaminama gėlių vazonėliuose


Laikrodžiui energija gaminama gėlių vazonėliuose

Du gėlių vazonai, viename - vario elektrodas, kitame - cinko, humusas, truputis vandens ir štai turime keletą miliamperų. Išradimas nėra naujas, bet Olandijoje tokiu būdu buvo sukurtas laikrodis.

Olandės Marieke Staps išrastas Soil Clock laikrodis veikia dėka bakterijų, kurios yra gėlių vazonėlių žemėje. Prie laikrodžio prijungti cinko ir vario elektrodai, įstatyti į dviejų gėlių vazonėlių humusą. Čia humusas atlieka laidininko funkciją, per kurį gali cirkuliuoti elektros apkrova.

Pramonės dizainerė, ieškodama naujų energijos šaltinių, aptiko 1840- ųjų metų atradimą, pagal kurį humuso medžiagų apykaitos veikla generuoja elektros srovę. Marieke Staps pritaikė šį principą ir sukūrė autonominę lempą, o vėliau savo sistemą ištestavo su ekologiniu laikrodžiu.

Soil Clock laikrodis, pristatytas 2008 Olandijos dizainerių savaitėje, ir birželį eksponuotas Los Angeles Dwell ekologijos ir virtuvės parodoje, veikia puikiai ir gražiai dėka bambuko vazonėliuose esančio humuso bakterijų.

Humusas gamina pakankamai elektros, kad gelėtų veikti toks laikrodis. Marieke Staps tikina kad tokiu būdu josios laikrodis jau taip veikia du metus - su vieninteliu nepatogumu - gėlių laistymu, būtinu humuso terpės palaikymui.

Pasak dizainerės, ši technika galėtų pasitarnauti baterijų pakrovimui, kompiuterių funkcionavimui ar netgi gatvių apšvietimui.

Parengta pagal:

* Une source d’électricité originale : les bactéries
* The Soil Clock & Soil Lamp

Šaltinis: www.technologijos.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Tutobene2009-07-24 08:23

Super įgyvendinta idėja!
Dažniausiai tenka vartyti labai jau futuristines. O čia tokia paprastutė. Labai šaunu.

Tik vietos atžvilgiu gal ne taip patogu. Tie vazonėliai atskiri? Jei taip, tai nepatogu net dulkes valyti, nes turi žiūrėt, kad laidelių nenutrauktum.. Bet tai vienas agreagatas kartu, tai truputi sunkokai atrodo tokia ‘dekoracija’ …

Rašyti komentarą

Tavo komentaras