BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“Ekošviesai” kenksmingas lempų atliekas padės rinkti “Toksika”

Pavojingų atliekų tvarkymu užsiimanti UAB “Toksika” nuo šiol prisidės prie VšĮ “Ekošviesa” vystomos kenksmingų lempų atliekų surinkimo infrastruktūros. Toks sutarimas įtvirtintas šią savaitę pasirašyta sutartimi, kuria “Toksika” įsipareigoja talkinti “Ekošviesai” papildomai renkant kenksmingas lempų atliekas savo padaliniuose Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Alytuje.

Už lempų atliekų tvarkymą atsakingos VšĮ “Ekošviesa” vadovo Mariaus Jankausko teigimu, pasiektas susitarimas yra svarus indėlis į prieš pusmetį pradėtos kurti lempų atliekų surinkimo infrastruktūros plėtrą bei metinių veiklos planų įgyvendinimą.

“Prisijungus “Toksikai” mūsų surinkimo infrastruktūra prasiplėtė dar keturiomis surinkimo vietomis, o tai optimistiškai nuteikia ir mūsų užsibrėžtų metinių planų realizavimo atžvilgiu”, - sako M. Jankauskas.

Per pirmą šių metų ketvirtį “Ekošviesa” surinko 35 t lempų atliekų, iš kurių jau perdirbta per 20 t. Anot “Ekošviesa” vadovo, partnerių rato plėtra yra reikšminga siekiant įgyvendinti 2011 m. planus - surinkti ir perdirbti apie 140 t kenksmingų lempų atliekų.

Specialiuose punktuose surinktos kenksmingos lempų atliekos yra perdirbamos bei tvarkomos nekenksmingu aplinkai būdu. Nuo šiol tokios atliekos surenkamos jau dvidešimt septyniuose taškuose, veikiančiuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje ir Kėdainiuose.

“Daugiausiai nebeveikiančias ir aplinkai kenksmingas lempas taisyklingam jų utilizavimui surenkame iš įvairių įmonių, kurioms tokia praktika yra privaloma. Vis dėlto apšvietimo įrangos atliekų pasiskirstymo pagal sektorius tendencijos Lietuvoje rodo, kad daug lempų atliekų susidaro namų ūkiuose, todėl plečiame savo veiklą imdamiesi ir edukacinės praktikos, siekdami atkreipti gyventojų dėmesį į buityje susidarančias atliekas, jų surinkimą ir tvarkymą”, - pažymi M. Jankauskas.

Siekiant, kad ir gyventojai pradėtų šalinti lempas į specialiai tam skirtus surinkimo punktus, “Ekošviesa” inicijavo aplinkosaugos kampaniją, kurios metu sostinės gyventojai kviečiami lempų atliekas nešti į specialius konteinerius, esančiuos penkiuose sostinės Rimi Hypermarket prekybos centruose.

“Ekošviesai” priklausančiose lempų surinkimo punktuose lempų atliekos priimamos nemokamai, o už kiekvienos lempos utilizavimą moka lempų gamintojai. Planuojama, kad lempų atliekos taip pat galės būti surenkamos ir iš šalies bendrovių, surinkėjams atvykstant pas jas. Tokiu atveju, įmonės turės apsimokėti tik transportavimo išlaidas.

2003 m. vasario 13 d. įsigaliojus Europos Parlamento ir Tarybos direktyvai dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų, buvo išplėsta gamintojo atsakomybė už kuriamus ir parduodamus gaminius bei tapo universalia Europos Sąjungos aplinkosaugos koncepcija. Ji šiuo metu yra vykdoma visose Europos Sąjungos valstybėse narėse, įskaitant Lietuvą, kurioje šią direktyvą įgyvendina “Ekošviesa”. Per trejus metus “Ekošviesai” priklausantis lempų atliekų surinkimo tinklas apjungs apie 100 surinkimo punktų visoje Lietuvoje.

—–

VšĮ “Ekošviesa” surinkimo punktų sąrašas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras