BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Studentų organizacija AIESEC kviečia jaunimą domėtis „žaliąja energija”

Pastaruoju metu atsinaujinančios energijos tema vis dažniau sutinkama spaudoje, verslo pasaulyje, įvairių organizacijų veikloje, tačiau iš atsinaujinančių išteklių pagaminta energija sudaro gana mažą suvartojamos energijos dalį Lietuvoje. Nepaisant to, mūsų šalyje yra potenciali niša plėstis šiam sektoriui, tačiau tam kol kas neskiriama pakankamai dėmesio, o studentams suteikiama per mažai informacijos šia tema arba ji būna iškraipoma. Reaguodama į tai, tarptautinė studentų organizacija „AIESEC” kartu su UAB “Miromax”, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociacija (LAIEA) bei Lietuvos vėjo elektrinių asociacija (LVEA) organizuoja projektą „Žalioji energija”.

Iki 2020 metų Lietuva privalo 23 proc. visos šalies ūkyje suvartojamos energijos pagaminti naudodama atsinaujinančius energijos išteklius (AEI), o preliminariais duomenimis, 2010 metais tik 18 proc. visos Lietuvoje sunaudotos energijos buvo gauta AEI, iš kurių tik 2 proc. sudarė vėju pagaminama energija. Būtent atsižvelgdami į šiuos rodiklius, „Žaliosios energijos” organizatoriai rengia projektą, kad jo metu ekspertų išsakytos naujienos apie atsinaujinančią energetiką ir jos panaudojimo užsienyje praktiką paskatintų jaunimą prisidėti prie šio sektoriaus projektų įgyvendinimo.

Projekto paskaitų lektoriai - Seimo aplinkosaugos komiteto pirmininkas J. Šimėnas, Europos parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, LAIEA ir LVEA atstovai, taip pat bus sulaukta ir užsienio stažuotojų, kurie pasidalins patirtimi apie atsinaujinančios energijos projektus savo šalyse.

Teikiama nauda ir galimybės atsinaujinančių išteklių sektoriuje yra išties didelės, todėl siekiame, kad atėjęs į paskaitas jaunimas apie tai būtų informuotas ir galėtų jas panaudoti tiek visuomeniniams tikslams, tiek kurdamas savo verslą“,- sakė projekto „Žalioji energija” koordinatorius Vidmantas Kvietkauskas.

„Žaliosios energijos” projektas startavo lapkričio 30 dieną. Įvadinės paskaitos lektorius Jonas Šimėnas pabrėžė nepriklausomos energetikos trūkumo problemą Lietuvoje ir dėl to esančią būtinybę ją importuoti iš užsienio. Galimas šios problemos sprendimas anot jo - didesnis dėmesys atsinaujinančių šaltinių panaudojimui gaminant energiją. Paskaitos metu lektorius pateikė išsamią informaciją apie tai, kur ir kiek procentų atsinaujinantys energijos šaltiniai (vėjo, saulės, vandens, geoterminiai, biomasės) yra išnaudojami, supažindino, kokiais būdais bei kiek procentų šie skaičiai gali būti padidinti. Taip pat buvo kalbama, kaip Lietuvoje galima atverti naujas verslo galimybes bei pakelti žmonių užimtumo lygį išnaudojant potencialius energijos resursus šalyje. Iš paskaitos metu kilusių diskusijų tapo akivaizdu, jog tokio projekto poreikis yra iš tiesų didžiulis, nes jaunimas domisi AEI tematika tik neturi tinkamų nišų šiomis žiniomis dalintis bei jas gilinti.

Pirmosios paskaitos metu taip pat buvo paskelbta konkurso „Vilnius - žaliosios energijos miestas” pradžia. Šiame konkurse gali dalyvauti visi, turintys idėjų, kaip Vilnių paversti „žaliosios energijos miestu” ir galintys sukurti trumpą filmuką šia tema. Konkurso dalyviai pretenduos laimėti pagrindinį prizą, vertą daugiau nei 1000Lt.

Antroji projekto paskaita „Kiek vertas vėjas?” vyks gruodžio 14d.. Paskaitos metu Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius Saulius Pikšrys supažindins dalyvius su vėju pagaminamos energijos svarba Lietuvai, perspektyvomis bei verslo galimybėmis šioje srityje.

Projektas „Žalioji energija” tęsis pusę metų, konkurso nugalėtojai bus paskelbti per uždaromąją konferenciją. Projekto organizatoriai tikisi, kad atskleista nauda ir galimybės sukels dar didesnį jaunimo susidomėjimą AEI bei paskatins prisidėti prie atsinaujinančios energetikos verslo idėjų plėtros.

Bernardinai.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras