BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ekologiškus produktus nuolat perka 7,6 proc. lietuvių

Ekologiškus produktus nuolat perka 7,6 proc. lietuvių, dar 39,3 proc. tai daro retkarčiais, rodo apklausa. Tyrimų bendrovės RAIT atliktos apklausos duomenimis, 15,4 proc. gyventojų ekologiškų produktų teigia pirkę vieną ar kelis kartus, 33,4 proc. jų neperka visai.

9,4 proc. apklaustųjų sakė ekologiškų produktų neperkantys, bet atsiradus galimybėms žada tai daryti, tuo tarpu beveik ketvirtadalis (24 proc.) respondentų tvirtina, kad tokių produktų neperka ir nežada pirkti.

Ekologiškus produktus nuolat dažniau perka aukštąjį išsimokslinimą turintys, aukštesnes pajamas gaunantys didmiesčių gyventojai.

„Akivaizdu, kad ekologiški produktai Lietuvoje populiarėja, nors dar nedaug Lietuvos gyventojų ekologiškus produktus perka nuolatos. Mažesnė dalis apklaustųjų mano, kad ekologiški produktai yra mados dalykas, leidžiantis verslininkams pasipelnyti arba, kad tai prabangos prekė. Todėl tikėtina, kad ekologiškų produktų vartojimas ateityje augs”, - pranešime spaudai cituojama RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Tyrimo duomenimis, Lietuvoje dažniausiai ekologiški produktai yra perkami turguje, prekybos centruose esančiuose ekologiškų prekių lentynose bei iš ūkininkų (atitinkamai 52,4 proc., 48 proc. ir 41,9 proc.). Daug rečiau (11,3 proc. apklaustųjų, kurie bent retkarčiais ir dažniau pirko ekologiškus produktus) yra perkama specializuotose ekologiškų prekių parduotuvėse.

97,7 proc. perkančių ar kada nors pirkusių ekologiškas prekes, dažniausiai perka ekologiškus maisto produktus, tik 11,3 proc. perka ekologiškas kosmetikos ir higienos priemones, 9,5 proc. - švaros priemones buičiai.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras